idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (27)
  • Soru ve Cevap (0)

Sanatın, tarihin, aşkın ve cinayetin iç içe girdiği postmodern bir roman okumak ister miydiniz? Cevabınız "Evet!" ise, Orhan Pamuk'un kaleme aldığı Benim Adım Kırmızı adlı eseri keyifle okuyacağınıza eminiz. Avangart romanları ile dikkat çeken Orhan Pamuk'un Benim Adım Kırmızı adlı kitabı; çok sesliliği, anlatım tekniği, üst kurmaca roman yapısı ile okura keyifli, kaliteli zaman geçirme imkânı sunuyor. Gelin, Türk edebiyatının en güçlü kalemlerinden olan Orhan Pamuk'un Benim Adım Kırmızı adlı eserini detaylarıyla inceleyelim.

 

"Benim Adım Kırmızı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Benim Adım Kırmızı adlı romanda olaylar 16. yüzyılın sonlarında gelişiyor. Toplam 552 sayfadan oluşan ve dokuz günü anlatan Benim Adım Kırmızı adlı hacimli romanda; aşkın, cinayetin, Doğu sanatının, nakkaşlık geleneğinin Batılı bir teknikle anlatıldığı görülüyor. Eserde nakkaşların nakışlarını tekrar etmesi gibi Orhan Pamuk da benzer tekrarlar ile eserini âdeta ince ince işleyerek sanatını icra ediyor. İki çocuklu ve çok güzel bir kadın olan Şeküre'nin kocası savaşa gidiyor ve dört yıl boyunca dönmüyor. Kocasının öldüğünü düşünen Şeküre'nin oldukça kararsız kaldığı bir aşk hayatının olduğu görülüyor. Nakkaş olan babası Zarif Efendi ise padişah tarafından gizli bir kitap nakşı ile görevlendiriliyor; ancak sonrasında öldürülüyor. Soluksuz bir okuma deneyimi yaşatacak kitap; farklı anlatıcılar tarafından okuyucuya aktarılıyor ve sürpriz sonu ile şaşırtıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kitapları altmış üç dile çevrilen ve yüzden fazla ülkede yayımlanan Orhan Pamuk'un 2006 yılında Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 kişisi arasına seçildiğini biliyor muydunuz? Nobel ödülü alan ilk Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Orhan Pamuk, Benim adım Kırmızı Adlı kitabı ile de birçok ödüle lâyık görülür. 2002 yılında Fransa'da Prix du meilleur livre étranger ödülünü, İtalya'da Premio Grinzane Cavaur ödülünü, 2003'te İrlanda'da çok değerli olan International IMPAC Dublin Literary Award ödülünü kazanır. Pamuk'un altmış farklı dile çevrilen ve en çok okunan romanlarından biri olan Benim Adım Kırmızı adlı eseri, 2006'da Çin'de en iyi roman seçilir. Pamuk'un dört yıllık ciddi bir çalışma ile meydana getirdiği, "En iyimser ve en renkli romanım." dediği kitabı, ilk baskısını 1998'de yapar. Yapı Kredi Yayınları tarafından yazarın son sözü ve sanat tarihi kronolojisi ile sunulan eserin ilk baskısı ise 2013 yılına ait.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Benim Adım Kırmızı adlı romanı beğendiyseniz Orhan Pamuk'un; Kara Kitap ve Veba Geceleri adlı kitaplarına da göz atabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.