idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (197)
  • Soru ve Cevap (0)

İthaki Yayınları Ben Kirke - Madeline Miller

Mitolojiye dair okumalar yapmaktan, kadın kahramanlardan, maceradan ve insanüstü anlatılardan hoşlanıyorsanız Madeline Miller’ın "Ben, Kirke" adlı romanı bir solukta okuyacağınız fantastik bir eser. Yunan mitolojisine dair daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler için biçilmiş bir kaftan olan romanda yazar, Homeros’un Odysseia eserindeki karakterlerden biri olan Kirke’yi alıp ona büyük bir hikayede başrol veriyor.

 

"Ben, Kirke" adlı kitabı neden okumalısınız?

Güneş tanrısı Helios'un kızı ve hikayenin odak noktası olan Kirke, ne babası gibi güçlüdür ne de annesi gibi mükemmel bir güzelliğe sahiptir. Fakat Kirke zamanla farklı bir güce sahip olduğunu keşfeder: büyü gücü. Bu güç ile yapabilecekleri yüzünden insansız bir adaya sürgüne gönderilir ve Kirke’nin asıl hayatı başlar. Birçok efsaneyi birbirine bağlayan eser, sizlere farklı bir bakış açısı sunmakla kalmayıp şimdiye kadar bu efsanelerde yansıtılanlarla ilgili bildiklerinizi sorgulamanızı da sağlıyor. Klasiklerde daha önce sessizleştirilmiş olan Kirke’nin sesini okuyucuya duyurmasıyla başlayan büyüleyici macera, okuyucuları içine çekerken sayfalar geçtikçe Kirke’nin kendini bulma hikayesine sizleri tanık ediyor. Önceki romanında olduğu gibi bir kez daha birinci tekil şahıs ağzından yazan Miller, Kirke’yi çok yönlü ve gelişen bir karakter olarak okuyucularına sunuyor. Miller, şiirsel ve bir o kadar dramatik anlatımıyla âdeta okuyucularını büyülüyor. Yazarın kullandığı betimlemeler o kadar canlı ve güçlü ki kitabı okurken Helios’un salonunun detaylarından tutun okyanusun tuzuna kadar her detayı en derinden hissetmeniz mümkün.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Madeline Miller tarafından yazılan ve orijinal ismi “Circe” olan 408 sayfalık roman, 2018 yılında yayımlanır ancak Türkçe'ye 2019 yılında Seda Çıngay Mellor tarafından çevrilir. Eser; Odisseus, Minotor, İkarus, Medea ve daha birçok mitolojik isme atıflar içerir. Ayrıca eserin son birkaç sayfasında özellikle Yunan mitolojisi hakkında fazla bilgiye sahip olmayanlar için faydalı olacak bir karakter dizini bulunur. Roman; The Guardian, Independent, Mail On Sunday, Sunday Express ve Stylist tarafından 2018'in mutlaka okunması gereken eserleri arasına alınır. Ayrıca "Ben, Kirke", Goodreads okurlarına göre 2018’in en iyi fantastik romanı seçilir. 2019 yılında HBO Max, "Ben, Kirke" romanının 8 bölümlük bir televizyon uyarlaması için çalışmalara başlasa da pandemi koşulları sebebiyle bu yapım ertelenir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Madeline Miller’ın Akhilleus ve Patroklos arasındaki bağı anlattığı Akhilleus’un Şarkısı isimli kitabına göz atabilirsiniz. Okurken benzer heyecanı yaşayacağınız Genevieve Gornichec’in İskandinav mitolojisi üzerine yazdığı Cadının Yüreği adlı eseri de listenize ekleyebilirsiniz.

 

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.