idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (12)
  • Soru ve Cevap (0)

Bir solukta okunan kısa eserlerden söz açıldığında kuşkusuz akla ilk gelen isim Stefan Zweig oluyor. Sadeliğin ihtişamından faydalanarak yazdığı kısa öyküleri ve novellalar ile büyük bir üne sahip olan Zweig’ın eserleri günümüzde büyük ilgi görmeye devam ediyor. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından hazırlanan Modern Klasikler Dizisi'nde birçok Zweig kitabına rastlamak mümkün. Ay Işığı Sokağı adlı eser de bunlardan biri. İnsan psikolojisini sade bir dille işlerken okuru etkilemeyi başaran Ay Işığı Sokağı adlı eserde sizleri nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Ay Işığı Sokağı" adlı kitabı neden okumalısınız?

1922 yılında Stefan Zweig tarafından yazılan ve Regaip Minareci tarafından Türkçeye çevrilen eser; Ay Işığı Sokağı, Leporella, Nişan, Leman Gölü Kıyısında Olay, Avare olmak üzere beş hikâyeden oluşuyor. Okur, Ay Işığı Sokağı adlı hikâyede gezinirken duyduğu bir aryayı takip ederek tanımadığı insanların hayatlarına dâhil olan gezgine ve Leporella adlı hikâyede patronuna takıntılı biçimde bağlı olması sebebiyle korkunç bir eyleme sürüklenen yabani bir hizmetçiye eşlik ediyor. Ayrıca okuyucular, Nişan adlı hikâyede İspanya’da yaşanan savaşta yaralanan ve düşman ülkesinde bulunan Fransız albayın hayatta kalma mücadelesine; Leman Gölü Kıyısında Olay adlı hikâyede Leman gölünde bulunarak kurtarılan bir Rus esirin yurt özlemiyle kavrulan yüreğine yenik düşüşüne; Avare adlı hikâyede ise yaşıtları üniversiteye giderken hâlâ liseye devam eden ve öğretmeninin otoritesine isyan etmesiyle ağır bir bedel ödeyen bir gencin hayatına tanık oluyor. Az sayfada çok şey vadeden eser, karamsar ve boğucu bir havaya sahip olmasına rağmen daha çok çeşitli duyguları içinde barındırıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Stefan Zweig’ın Ay Işığı Sokağı eseriyle aynı adı taşıyan hikâyede kahramanın sokakta gezerken duyduğu ve etkilendiği bir şarkıdan bahsedilir. Peki, bu şarkının gerçek bir opera sahnesinden alındığını biliyor muydunuz? Carl Maria von Weber tarafından bestelenen eser, “Der Freischütz” adlı bir operada yer alır. Bir Alman peri masalından esinlenerek oluşturulan operanın üçüncü perdesinde bulunan şarkı, Zweig tarafından Ay Işığı Sokağı hikâyesinde okura sunulur. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından orijinal dili Almancadan ilk çevirisi 2017 yılında yapılan Ay Işığı Sokağı, 80 sayfadan oluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Stefan Zweig’ın akıcı dilini ve Ay Işığı Sokağı’nda bulunan kısa öykülerini sevdiyseniz diğer hikâye ve romanlarını da kitaplığınıza ekleyebilirsiniz. Yazarın kısa sürede okuyup bitirebileceğiniz Korku, Bir Çöküşün Öyküsü, Olağanüstü Bir Gece ve Satranç adlı eserlerine göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Stefan Zweig
Çevirmen:Regaip Minareci

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.