product image
Metis Yayınları
4.33 (6 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 73.44 TL = 73.44 TL
14 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2012
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (6)
  • Soru ve Cevap (0)

Yarattığı fantastik dünyalarla tanınan ünlü Amerikalı yazar Ursula K. Le Guin'in evrenine dâhil olmaya hazır mısınız? Yarattığı kurgusal evrenlerle edebiyatseverlerin beğenisini kazanan Ursula K. Le Guin; doğum, yıkım ve özgürlük temaları üzerinden ilerleyen Atuan Mezarları'nda okuru Yerdeniz adlı fantastik bir evrene ışınlıyor. O hâlde gelin, bir solukta okunan ve uzun süre etkisi altında bırakan Atuan Mezarları adlı romanı kısaca inceleyelim.

 

"Atuan Mezarları - Yerdeniz Üçlemesi 2" adlı kitabı neden okumalısınız?

Atuan Mezarları, Kargish İmparatorluğunda dünyaya gelen Tenar adlı küçük bir kızın büyüme hikâyesini anlatıyor. Doğar doğmaz kaderi çizilen Tenar, beş-altı yaşlarına geldiği zaman kutsal rahibelik görevi için ailesinden koparılarak Atuan Mezarları’na götürülüyor. Tıpkı özgürlüğü gibi ismi de elinden alınıyor ve artık ona Arha diye hitap ediliyor. Karanlık ve uçsuz bucaksız bir evrende hayatta kalmaya çalışırken aynı zamanda kutsal rahibelik görevlerini yerine getirmeye gayret ediyor. Günlerden bir gün Yerdeniz Büyücüsü Ged, Atuan Mezarları’nda asırlardır saklanan özel bileziği çalmaya çalışırken Arha ile karşılaşıyor. Ged ile tanıştıktan sonra hayata karşı şüphe ile yaklaşmaya başlayan Arha, gerçek benliğine kavuşabilecek mi? Yoksa Arha olarak Atuan Mezarları’nda kalmaya devam mı edecek? Bu soruların cevabını öğrenmek istiyorsanız hikâyesi Ursula K. Le Guin’e ait olan Atuan Mezarları adlı eseri okumalısınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Atuan Mezarları adlı eserin bir seriye ait olduğunu biliyor muydunuz? Ursula K. Le Guin tarafından kaleme alınan Yerdeniz serisi; Yerdeniz Büyücüsü, Atuan Mezarları ve En Uzak Sahil olmak üzere üçleme bir seri hâlinde yayımlanır. 1990 yılında seriye Tehanu adlı dördüncü bir kitap eklenir. 2001 yılında ise Yerdeniz Öyküleri ve Öteki Rüzgar adlı iki kitap daha eklenerek seri tamamlanır. Yerdeniz serisi toplam altı kitaptan oluşur. Orijinal adı The Tomb of Autan olan serinin ikinci kitabı Atuan Mezarları, ilk kez 1970 yılında Worlds of Fantasy adlı bir derginin kış sayısında yayımlanır. Eser, 1971 yılında ise Atheneum Books etiketiyle kitap olarak basılır. Atuan Mezarları, 1972 yılında Newbery Madalyası Ödülleri'nde Onur Kitabı olarak seçilir. Toplam 152 sayfadan oluşan ve kapak tasarımı Deniz Bilgin’e ait olan eser, Çiğdem Erkal İpek tarafından Türkçeye çevrilir. Kitap, Metis Yayıncılık etiketiyle basılarak raflardaki yerini alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eğer Atuan Mezarları - Yerdeniz Üçlemesi 2 adlı eseri beğendiyseniz ve Ursula K. Le Guin'in fantastik evrenine dâhil olmak isterseniz serinin üçüncü kitabı olan En Uzak Sahil-Yerdeniz Üçlemesi 3 adlı eseri okuyabilirsiniz. Aynı zamanda yazarın kaleminden çıkan MülksüzlerKaranlığın Sol Eli, Rüyanın Öte YakasıRüzgargülü (Gülün Günlüğü), İçdeniz BalıkçısıDünyanın Kıyısında Dans ve Lavinia adlı fantastik eserlerine de bir göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Ursula K. Le Guin
Çevirmen:Çiğdem Erkal İpek

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

73,44 TL