idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

YENİ ROMAN
Yeni Roman, romancı ve sinemacı Alain Robbe-Grillet`nin ilk kez 1963`te yayımlanan ve 1956-1963 yılları arasında yazdığı edebiyat incelemelerinden oluşuyor. Robbe-Grillet bu kitaptaki denemeleriyle Balzac türü romana karşı çıkarken ortaya manifesto değerinde bir eser koyuyor ve 1950`li yılların başlarında sökün etmeye başlayan Yeni Roman`ın da savunuculuğunu üstleniyor.
Bu akımın teorisyenlerinden Jean Ricardou Yeni Roman`ı en iyi şu sözlerle açıklıyordu: 'Roman artık bir serüvenin yazısı değil bir yazının serüvenidir.'

ENSTANTANELER
Alain Robbe-Grillet’yi anlamaya en çok yaklaştığımız kitap Enstantaneler’dir.
Gerek Yeni Romancıların altını çizdiği ve gerekse romanın bu en son modern akımının teorisyeni olan Robbe-Grillet’nin de belirttiği gibi romanda öyle bir an gelir ki söz, sözcükte yiter ve ondan daha anlamlı olamaz. Bu an, sözün enstantanesidir.
Sinemayı romandan ayıran bu “enstantaneler” aynı zamanda modern romanı da sinemanın kamerası yapmış olamazlar mı?
Robbe-Grillet’nin işte ilk kez roman ya da sinema yapmaya kalkışmadığı metinlerde karşımıza çıkıyor bu.
Enstantaneler aynı zamanda hem sinemanın hem de Robbe-Grillet sinemasının kök hücreleri ve adeta bir Yeni Roman Sineması.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.