idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (6)
  • Soru ve Cevap (0)

Karar alma süreçlerinizi etkileyecek ve daha mantıklı kararlar almanızı sağlayacak bir kitap okumak ister miydiniz? Eğer cevabınız “Evet!” ise sizi Dan Ariely’nin Akıldışı Ama Öngörülebilir kitabıyla tanıştıralım. Özellikle ekonomi alanına odaklanan kitap, bazen aldığınız kararların ne kadar mantıklı olduğunu düşünürseniz düşünün aslında öyle olmadığını size ispatlıyor. Bu hatalar o kadar sıklıkla yapılıyor ki artık öngörülebilir bir hâle geliyor. Ama Dan Ariely size bunun çözümünü de sunuyor. Muhakemenizi bulanıklaştıran bu faktörleri sınırlamanıza yardım olacak bu kitabı daha yakından inceleyelim.

 

"Akıldışı Ama Öngörülebilir" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dan Ariely kitabında günlük hayatında rasyonel kararlar aldığını düşünen herkese meydan okuyor ve her gün verilen mantıksız kararların neden verildiği hakkında aydınlatıcı bir bakış açısı sunuyor. Yazar, Akıldışı Ama Öngörülebilir'de aynı hataların defalarca yapıldığını ve bu hatalardan ders çıkarmak yerine irrasyonel kararlar almaya devam edildiğini belirtiyor. Ariely; birçok farklı bilimsel deney, sonuç ve anekdot sunarak kitabını zenginleştiriyor ve okuyucuya daha eğitici bir deneyim yaratıyor. On beş bölümden oluşan kitap, karar vermenizi bilinçaltında etkileyen çok çeşitli faktörleri ele alıyor. Duygular ya da sosyal normlar gibi davranışları şekillendiren birçok faktörün kararlarınızı nasıl çarpıttığını göreceksiniz! Yazar, her zaman rasyonel kararlar vermenin zor olduğundan bahsediyor; ancak irrasyonel olan kararları şekillendiren faktörlerin daha fazla farkında olmak gerektiğini vurguluyor. Ariely, yanılsamalara ve manipülasyonlara rağmen farklı davranmanın ve farklı kararlar almanın mümkün olduğunun altını çiziyor ve bunun için oldukça yararlı bilgiler sağlıyor. Davranışsal kavramları oldukça anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde anlatan yazar, kitabını okuyucu için daha ulaşılabilir kılıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Dan Ariely’nin bir MIT davranışsal ekonomist olduğunu duymuş muydunuz? Peki ya Ariely’i bu konuyu araştırmaya iten olayın yaşadığı trajik bir kazadan ötürü olduğunu?.. Ariely başına gelen ciddi bir kazadan ve acı verici bir iyileşme sürecinden ilham aldığını belirtir. Eleştirmenlerden ve okuyuculardan oldukça olumlu geri bildirimler alan kitabın 2021 yılında NBC tarafından televizyon dizisi olarak uyarlanması için hazırlıklar başlar. Toplam 344 sayfadan oluşan ve orijinal ismi “Predictably Irrational” olan Akıldışı Ama Öngörülebilir, 2010 yılında Optimist Yayın Grubu etiketiyle Türkiye’de okuyucuya sunulur. Kitabın tercümesini ise Asiye Hekimoğlu Gül ve Filiz Şar üstlenir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dan Ariely’in kitabını faydalı bulduysanız ve tarzını sevdiyseniz kendisi tarafından kaleme alınan Tamamen Duygusal-Para Harcamanın Akıllıca Yolları adlı romanına göz atabilirsiniz. Benzer konularda kaleme alınan BuyologyParanın PsikolojisiOutliers (Çizginin Dışındakiler)-Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?DürtmeBilinçaltının Gücü-Zihinsel ve Bedensel İyileşme ve İrrasyonel adlı romanları inceleyebilir, listenize ekleyebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Dan Ariely
Çevirmen:Filiz Şar,Asiye Hekimoğlu Gül

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.