idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (30)
  • Soru ve Cevap (1)

Karşınızda mitoloji sevenlerin kalbini fethedecek ihtişamlı bir eser duruyor! Akhilleus’un Şarkısı isimli roman, Patroclus'un Akhilleus ile ilk karşılaşmalarından itibaren Truva Savaşı sırasındaki maceralarına kadar olan ilişkilerine odaklanıyor. Kanlı bir savaşın, öfkenin ve kaosun içinden aşkı çıkarıp hikâyenin tam merkezine koyan Madeline Miller, romanında yazdığı her cümleyi özümsemenizi sağlıyor. Gelin; bir solukta okuyacağınız, mitolojik ögelerle süslenmiş, satır aralarında büyüleyici atıfların olduğu romanı yakından inceleyelim.

 

“Akhilleus’un Şarkısı” isimli kitabı neden okumalısınız?

Madeline Miller’ın aşk ve savaşı yeniden yorumlamanızı sağlayacak sürükleyici romanını elinizden bırakamayacaksınız. Yazar, romanında Antik Yunan kahramanı Akhilleus'un hayatını ve Homeros'un İlyada'sındaki olayları yeniden anlatıyor. Romanın ismine baktığınızda hikâyenin Akhilleus tarafından anlatıldığını düşünebilirsiniz çünkü herkes tarafından tanınan bir kahraman o. Bu nedenle kendisine hep başrol verilmesi de alışıldık bir durum. Fakat hikâye başlayınca fark edeceksiniz ki aslında anlatıcı Akhilleus’un yoldaşı ve onu belki de herkesten iyi tanıyan Patroklos. Her şey babasının gözünde bir hayal kırıklığından ibaret olan zayıf ve çelimsiz Patroklos’un küçük yaşta Kral Peleus tarafından büyütülmek üzere sürgüne gönderilmesi ve burada Akhilleus ile tanışmasıyla başlıyor. Okuyucu; masum bir çocukluk arkadaşlığı olarak başlayan ilişkilerinin, gençliğe ulaştıklarında tutkulu bir aşka dönüşmesine tanıklık ediyor. Akhilleus ve Patroklos arasındaki duygusal ve fiziksel çekim, Miller’ın kaleminden çıkıp okuyucunun kalbine dokunuyor. Homeros’un eserlerinde kullandığı gibi âdeta şiirsel bir dili benimseyip kullanan Miller, okuyucuya sıradan bir aşk hikâyesinden fazlasını sunan romanında aşkın bir ömür boyunca nasıl büyüdüğünü ve hayatta kaldığını gösteriyor. Miller’ın kalemi o kadar kuvvetli ki Thetis’in gözlerini üstünüzde hissedecek, Akhilleus’un satırlarca betimlenen büyüleyici güzelliğini gözlerinizde canlandıracak ve elinize bir kılıç alıp Akhilleus ile birlikte siz de Truva Savaşı’na katılmak isteyeceksiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Madeline Miller’ın ilk romanı olan Akhilleus’un Şarkısı’nı yazmasının 10 yıl sürdüğünü biliyor muydunuz? Peki ya bu romanı ile Orange Kurgu Ödülü’nü kazandığını daha önce duymuş muydunuz? Beş yıl boyunca üzerinde çalıştığı taslağı yazıya döktükten sonra anlatıcısının sesini mükemmelleştirmek istediğinden esere sıfırdan başlar. Romanın son sayfalarında mitoloji hakkında fazla bilgiye sahip olmayanlar veya daha detaylı öğrenmek isteyenler için karakter dizini yer alır. Yazar, Akhilleus’un Şarkısı’nı yazarken İlyada'ya ek olarak Virgil, Sophocles, Euripides ve daha birçok eserinden ilham alır. 376 sayfadan oluşan eser, Seda Çıngay çevirisiyle İthaki Yayınları tarafından 2020 yılında okuyucuyla buluşturulur.

 

Bu kitabı sevenler için önerilerimiz

Yazarın en az Akhilleus’un Şarkısı romanı kadar sevilen, mitolojide sessizleştirilmiş güçlü bir kadın karakterin hikâyesini anlattığı Ben, Kirke isimli romanını inceleyebilirsiniz. Mitolojik konularda kaleme alınan Bin Gemi, Kızların Suskunluğu, Cadının Yüreği, İokaste'nin Çocukları, Troya Savaşı ve Kahramanın Sonsuz Yolculuğu romanlarına göz atabilir, dilerseniz eserleri listenize ekleyebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Madeline Miller
Çevirmen:Seda Çıngay

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.