Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Zaman Çarkı 2.Kitap-Büyük Av Kitap Açıklaması


İyinin ve kötünün sonsuz bir savaşa tutuştuğu, ışığın ve gölgenin dünyası; Zaman Çarkı'nın dünyası...
Bugüne dek yazılmış en görkemli fantastik kahramanlık öyküsü...

Zaman Çarkı döner ve çağlar gelir gider olmuş olan, olacak olan ve olmaktan olan her an gölgenin altında ezilebilir.

Bırakın ejder bir kez daha zamanın rüzgarlarına binsin.Sayfa Sayısı: 781

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fantastik Edebiyat: Kara deliğin içinde; küçük, oyuncu ışık toplarının peşinde...
Oylum Yılmaz

Fantastik edebiyata duyduğu ilgiyle Tzvetan Todorov’un “Fantastik” kitabını eline alanlar, kısa süre içinde ciddi bir hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Çünkü Todorov, yapısalcı bir yaklaşımla bu edebi türü incelerken, her şeyden öte onun alegorik ve şiirsel okumaya kapalı olduğunu belirler.  Ve türü ortaya koyan ilk eserleri ele alır: Maupassant’ın, Henry James’in, Hoffmann’ın öyküleri, Balzac, Nerval gibi yazarların bu türe giren romanlarıdır bunlar ve günümüzün fantastik anlatılarıyla hiç ilgileri yoktur.  Çalışmanın nihayetinde ise fantastik edebiyatın Kafka’yla birlikte bittiğini belirtir Todorov. Çünkü, fantastik anlatılar doğal bir olaydan yola çıkarak doğaüstüne varırken, Kafka (Dönüşüm’ü masaya yatırarak)doğaüstü bir olaydan yola çıkarak anlatı boyunca bu doğaüstü hali doğallaştırmışt.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.03.2019

Kan ve lanet küller! 😂

Okunulan her kitap, kişiye yeni bir dünyayı gözetleme fırsatı verir. Özellikle fantastik romanlar yapar bunu. Kitaba başlarken, neye uğradığımı şaşırdım sanki, şuana kadar okuduklarımdan farklı bir evrenin içine düştüm. Bir insan nasıl en küçük detayına kadar düşünüp böyle bir evren yaratır aklım almıyor gerçekten de. Kurgusu, karakterleri, betimlemeleri... Özellikle de yazarın anlatmış biçimi, serinin devamını getirmeme olanak verdi. Her karakter ustaca işlenmiş, hepsine ayrı bir merak duydum okurken. Merak demişken...Okurken yaşadığım, bir sonraki bölümde ne olacak acaba, heyecanına zaten diyecek yok.Ustalık eseri. Işık! Cidden muhteşemsin...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.