18,2 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yıldız Gezgini Kitap Açıklaması

 


Bir akademisyen meslektaşını öldürerek San Quentin Hapishanesi'ne düşen eski bir profesör, burada yaşam boyu hapis cezasını çekerken maruz kaldığı korkunç işkenceden kaçmak için zihinsel taktikler geliştirir. Acı çeken bedenini terk ederek, tarihin farklı dönemlerinde, farklı coğrafyalarda geçen önceki yaşamlarına geri döndüğü yolculuklara çıkar. JackLondon'ın korkunç San Quentin'de beş yılını geçiren arkadaşı EdMorrell'dan esinlenerek yazdığı Yıldız Gezgini'nin anlatıcısının her bir geçmiş yaşam deneyimi, bağımsız birer öykü olarak da okunabilir. London bu en özgün yapıtında, astral seyahat ve yeniden doğuş çevrimi üzerine kafa yorar. Ancak insanlık durumunun bu dirayetli gözlemcisinin asıl derdi, ABD'nin gaddar ve çürümüş hapishane sistemini gözler önüne sermektir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.01.2021

mükemmel

mükemmel bi kitaap

18.12.2020

Okuyun ve okutun...

Merhaba idefix okuyucuları, Jack London'un  İş Bankası Kültür Yayınlarından çıkan Yıldız Gezgini kitabı benim Jack London kitapları arasında en çok beğendiğim kitabıdır. Konusu ve gerçekçiliği manasında yaşadığı dönem itibarıyla çoğu yazar, fizikçi vb. düşünce ve fikir adamlarına öncelik ederek, gerçek yaşamda kitapta işlenmiş konunun gerçekleşebilirliği ve ruh beden arasında ki bütünselliğe dikkat çekmiştir. İlginç ve bir o kadar akıcı kitaptır. Yazarın diğer kitapları da akıcı olup okunabilir.

09.12.2020

Kendin gör

Hayal gücü içeren her kitap çok şey vadeder.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.