4,5/5 - 95 Kişi Yorum Yap, Kazan!
18,5 TL
25,0 TL %26
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 15 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 16 Ekim
Standart Teslimat : 17 - 19 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

"Sanırım Yerdeniz Büyücüsü'nün en çocuksu yanı konusu: Büyümek. Büyümek, benim yıllarımı alan bir süreç oldu; bu süreci otuzbir yışımda tamamladım -ne kadar tamamlanabilirse; o yüzden de çok önemsiyorum. Çoğu genç de önemser. Ne de olsa esas işleri budur: Büyümek."


- Ursula K. Le Guin -


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fantastik Edebiyat: Kara deliğin içinde; küçük, oyuncu ışık toplarının peşinde...
Oylum Yılmaz

Fantastik edebiyata duyduğu ilgiyle Tzvetan Todorov’un “Fantastik” kitabını eline alanlar, kısa süre içinde ciddi bir hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Çünkü Todorov, yapısalcı bir yaklaşımla bu edebi türü incelerken, her şeyden öte onun alegorik ve şiirsel okumaya kapalı olduğunu belirler.  Ve türü ortaya koyan ilk eserleri ele alır: Maupassant’ın, Henry James’in, Hoffmann’ın öyküleri, Balzac, Nerval gibi yazarların bu türe giren romanlarıdır bunlar ve günümüzün fantastik anlatılarıyla hiç ilgileri yoktur.  Çalışmanın nihayetinde ise fantastik edebiyatın Kafka’yla birlikte bittiğini belirtir Todorov. Çünkü, fantastik anlatılar doğal bir olaydan yola çıkarak doğaüstüne varırken, Kafka (Dönüşüm’ü masaya yatırarak)doğaüstü bir olaydan yola çıkarak anlatı boyunca bu doğaüstü hali doğallaştırmışt.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%80
%10,5
%6,3
%0
%3,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.09.2019

Fantastik101

Dikkatimi toplayamadigim bir dönemde su gibi akti gitti kitap. Serinin ilk kitabidir. Kitap okumayi sevmeyen, alışkanlık kazanamayan herkesin okuyabilecegi bir kitap. Fantastik sevenler klişe bulabilir konusunu. Ancak bu kitabin 60'larda yazildigini da goz onunde bulundurmalilar. Yani su an popüler fantasik kitaplarin cogundan once yazılmış. Mesela ben her ne kadar Ursula ablamiz yok mok dese de Harry Potter serisinin konusunun Yerdeniz serisinden aldigini dusunuyorum. Ha farklı islenmis ikisi de güzel serilerdir orasi ayrı. İyi okumalar.

02.09.2019

Yeni bir dünyaya yelken açarken aslında kendi iç dünyamızda bir gezinti etkisi

Kesinlikle bir solukta okuyup serinin devamını okumak için can atacağınız bir kitap. Anlatımı çok akıcı ve kendine kilitleyici olan bu kitap; kitap okuma alışkanlığı ve ilgisi olmayan kişiler için çok güzel bir başlangıç bile olabilir. Klasik bir büyücülük hikayesi fantastik kurgu olmaktan ziyade kendi içimize bir yolculuk da yapabileceğimiz bir olay örgüsüne sahip aslında. Ursula L. Guin müthiş bir duygu ve hayal dünyasına sahip çok zeki bir yazar; henüz bir kitabını okumadıysanız başlangıç için çok iyi bir seçim olabilir. Kesinlikle okunmasını tavsiye ediyorum!

23.07.2019

Harika

Bir solukta okuduğum biter bitmez serinin diğer kitaplarını da alma isteği duyduğum kitaptır . Fantastik hikayeleri sevenlerin ilgiyle okuyacaklarını düşünüyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız