4,5/5 - 92 Kişi Yorum Yap, Kazan!
18,75 TL
25,0 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 Ağustos - 29 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

"Sanırım Yerdeniz Büyücüsü'nün en çocuksu yanı konusu: Büyümek. Büyümek, benim yıllarımı alan bir süreç oldu; bu süreci otuzbir yışımda tamamladım -ne kadar tamamlanabilirse; o yüzden de çok önemsiyorum. Çoğu genç de önemser. Ne de olsa esas işleri budur: Büyümek."


- Ursula K. Le Guin -


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fantastik Edebiyat: Kara deliğin içinde; küçük, oyuncu ışık toplarının peşinde...
Oylum Yılmaz

Fantastik edebiyata duyduğu ilgiyle Tzvetan Todorov’un “Fantastik” kitabını eline alanlar, kısa süre içinde ciddi bir hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Çünkü Todorov, yapısalcı bir yaklaşımla bu edebi türü incelerken, her şeyden öte onun alegorik ve şiirsel okumaya kapalı olduğunu belirler.  Ve türü ortaya koyan ilk eserleri ele alır: Maupassant’ın, Henry James’in, Hoffmann’ın öyküleri, Balzac, Nerval gibi yazarların bu türe giren romanlarıdır bunlar ve günümüzün fantastik anlatılarıyla hiç ilgileri yoktur.  Çalışmanın nihayetinde ise fantastik edebiyatın Kafka’yla birlikte bittiğini belirtir Todorov. Çünkü, fantastik anlatılar doğal bir olaydan yola çıkarak doğaüstüne varırken, Kafka (Dönüşüm’ü masaya yatırarak)doğaüstü bir olaydan yola çıkarak anlatı boyunca bu doğaüstü hali doğallaştırmışt.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%80,4
%9,8
%6,5
%0
%3,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

23.07.2019

Harika

Bir solukta okuduğum biter bitmez serinin diğer kitaplarını da alma isteği duyduğum kitaptır . Fantastik hikayeleri sevenlerin ilgiyle okuyacaklarını düşünüyorum.

16.06.2019

Dönüp dönüp okumak

Yerdeniz Büyücüsü benim en etkilendiğim, dönüp dönüp okuduğum kitapların başında gelir.Ged isminde bir büyücü çırağının hikayesini anlatır Ursula Le Guin. Bu kitabı şahane bir çocuk masalı olarak da okumak mümkündür. Büyümek, gücüne sahip çıkmak, güçle gelen sorumluluğun farkında olmak, yarattığın etkiye de sahip çıkmak ve “gölge” üzerine felsefi bir roman olarak da... Kitap benim büyüm nedir? Benim büyümün etkisi nedir? Benim gölgem nedir, diye sorular sordurtur. Gölge kavramını Jung ile LeGuin'in aynı senelerde ortaya atmış olması da çok tatlı bir eşzamanlılık örneğidir. Gölgeyi entellektüel olarak anlamak çok zordur. Gölge kavramını en iyi anlayabileceğiniz kitap bence Yerdeniz Büyücüsü'dür.

27.05.2019

tavsiye ederim

Fantastik eser severler için bulunmaz firsat.Çoğu kitabın ilham kaynağı zaten .Akici bir dili ve hızlı bir olay akışı var .

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız