104,0 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Yeraltı Edebiyatı Kitap Açıklaması

 

Bugün itibarıyla yeraltı edebiyatı, avangart örneklerin-den oldukça farklı bir noktaya ulaşmış durumda. Hem eserin kendisi, hem yayımlanma tekniği, hem okurun yaklaşımı hem de kamuoyunun tepkisi kökten değişti. Ülkelere, kültürlere, bağlamlara göre farklı anlamlar kazandı. Ama yeraltı edebiyatı kimliği, geçirdiği tüm değişimlere rağmen yaşamın her alanına sinen dis-topya havasından, küresel felaketlerden, salgın hastalıklardan, ekolojik sorunlardan ve tüm ötekileştirilmelerden beslenen bir kara damar olarak ortada duruyor. 
 
Günün sonunda yeraltı edebiyatının iflah olmaz mu-halif ruhu, bundan sonra sadece yeraltında değil yerüstünde de dolaşacak gibi. Elbette, kimi ellerde ehlileştirilip mecrasından çıkarılacak, kimi ellerde de-bisi daha da hızlandırılarak önüne çıkan her şeyi yıkan asi ruhuyla var olmaya devam edecek. Dahası, yakın gelecekte edebiyatın, kültürün, sanatın, politikanın yolu yeraltı edebiyatıyla daha çok kesişecek!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.