15,6 TL
Hızlı Teslimat : 10 Ağustos
Standart Teslimat : 10 Ağustos - 13 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yaşamın Ucuna Yolculuk Kitap Açıklaması

 


Tezer Özlü, bir başka kutupta kendisiyle aynı yazgıyı paylaşan Oğuz Atay gibi, beklenmedik bir anda edebiyatımızdan demir aldı. Yazar ile sahici efsanesini birleştiren bu anlatı, hem yoğun bir vasiyetname niteliği taşıyor, hem de hayata ender görülen acılıkta bir perspektiften tanıklık ediyor.

Tezer Özlü, Türk edebiyatının gamlı prensesi.
(Arka Kapak)

Yayınevinin notu: Bu kitap, yazarın Almanca kaleme aldığı "Auf dem Spur eines Selbsmords" (Bir İntiharın İzinde) adıyla 1983 Marburg Yazın Ödülü'nü alan metnin Türkçesidir. Bu kitap dilimizde, yazarı tarafından Yaşamın Ucuna Yolculuk (1984) adıyla bir anlamda yeniden yaratıldı.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 116

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 117

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.12.2020

Mükemmel

Başucu kitabım

01.04.2019

Acıyı Hissettiren Yapıt

Mutsuzluğumun sesini duyan var mı, anlatamadıklarım için anlaşılamadıklarım için, çok canım acıyor.. Tezer Özlü nadir bir insan belkide fazla iyiydi bu dünya için.

22.12.2013

nerde pavese, kafkaÿ; nerde özlü

bilen bilir, Pavese´nin ÿ"yaşama uğraşıÿ"  bireyin iç evreni üstüne yazılmış az sayıdaki harikulade güncelerden biridirÿ; Kafka´nın ÿ"günlüklerÿ" i de öyle. kitabında bu iki yazın adamının izinden giden Özlü, derine inmek istedikçe yüzeysel kalıyorÿ; doğal, içten olmaya çalıştıkça yapaylıktan kurtulamıyor.  

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.