4/5 - 22 Kişi Yorum Yap, Kazan!
22,04 TL
31,48 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 22 Ağustos
Standart Teslimat : 23 Ağustos - 25 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Niyazi Berkes'in ilk kez 1964'te The Development of Secularism in Turkey başlığıyla İngilizce yayımlanan bu başyapıtı, daha sonra dilimize de kazandırılmış, Cumhuriyet'in 50. yılında ve daha sonra 1978'de iki baskısı yapılmıştır. Berkes'in kitaba sonradan eklediği notlar da göz önüne alınarak eksiksiz bir kaynakça ve dizinle tekrar Türk okuruna sunduğumuz bu önemli çalışmada, Türkiye'nin geleneksel devlet sisteminden laik bir yönetime geçişinin kapsamlı tarihi Berkes'in özgün yaklaşımları ve benzersiz yorumları eşliğinde okunabilir.

Cumhuriyet tarihine damgasını vurmuş 75 kitaptan biri sayılan bu vazgeçilmez kaynak, bu köklü değişim süreci içindeki ekonomik yapıya ve buna bağlı teknik gelişmelere de ışık tutmakta, bunlara koşut olarak gelişen siyasal ve dinsel dönüşümleri de toplumdaki yansımalarıyla birlikte ele almaktadır. Alanındaki en nitelikli tarih incelemesi diyebileceğimiz bu önemli çalışma, okurun Türkiye'nin bugününü belli işaret noktalarından hareketle okumasını sağlayacak, daha sağlıklı değerlendirmeler için bir çıkış noktası oluşturacaktır.Sayfa Sayısı: 604

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%72,7
%9,1
%9,1
%4,5
%4,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

26.09.2018

Bir başyapıt

Bir Tarihçi olarak bu kitabın toplumun tüm kesimlerince okunması gerektiğini düşünüyorum. Bu kitabı okuduğunuzda neden çağdaşlaşamadığımız hep Avrupa ya geriden baktığımızı ilerlemeyi emreden dinimizin bazı sözde dindarlar tarafında nasıl istismar edildiğini daha iyi anlayacaksınız.

19.10.2015

Pes Doğrusu

Alanında bir klasik olan bu kadar önemli bir kitaba hiç kimsenin değerlendirme yazmamış olması gerçekten tuhaf. Türkiye´yi ve günümüz iç siyasetini anlamak için mutlaka okunması gereken on yerli eserden biri.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız