56,85 TL
Standart Teslimat : 12 Aralık - 15 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Steve Jobs Kitap Açıklaması

 

Steve Jobs

Teknoloji devi Apple’ın kuruluş hikayesini öğrenmeye hazır mısınız? Steve Jobs’ın baştan sona hayatının anlatıldığı bu eser, usta yazar Walter Isaacson tarafından kaleme alınıyor. Bu zamana değin Benjamin Franklin ve Albert Einstein gibi ustaların biyografilerini okuyucu ile buluşturan yazar, bu defa teknoloji devinin yaratıcısı Steve Jobs’ı tüm bilinmeyen yönleri ile ele alıyor. Nasıl bir hayat yaşadığı, karakteri, Apple’ı kurmaya ne zaman ve nasıl karar verdiği ve hastalıkla yüzleşme süreçlerinin anlatıldığı bu kitap ile Steve Jobs’ın hayatında keşfe çıkmaya hazır olun!

“Apple” ile Başlayan Bir Başarı Öyküsü

Kitabın başlarında Steve Jobs’ın gençliği ve çocukluğuna dair bilinmeyenleri bizi karşılar. Öyle ki Jobs, ailesi tarafından başka bir aileye evlatlık olarak verilmiştir. Ancak evlatlık edinen aile öylesine iyidir ki Jobs onlara fazlasıyla değer vermektedir ve her istediğini de yaptırmaktadır. Kendisinin deyimiyle beşeri bilime önem verse de aslında bir yandan teknolojiye hep merak duyduğunu dile getirmektedir. Daha o dönemlerde arkadaşlarıyla birlikte teknoloji üzerine çalışmalar yapması da bunu kanıtlar niteliktedir.

Öte yandan Steve oldukça hırslı, sinirli ve bir o kadar da tuttuğunu koparan bir karakterdir. Çalışma hayatına da yansıyan bu agresif ve huysuz tutumları, Jobs’ın kurucusu olduğu Apple’dan kovulmasına neden olacaktır. Bu sırada Pixar şirketinde çalışmaya başlayan Jobs, göstermiş olduğu müthiş zekası ve çalışkanlığı ile Pixar’ı günümüzün dev animasyon şirketi yapacaktır.

Diğer taraftan gözbebeği Apple’ın batma noktasına geldiğini duyan Jobs, kendisine yeniden Apple’da çalışma teklifi gelince başa geçer. Böylece “itunes”, “iPod”, “iPad” ve “iPhone”un tasarlanmasıyla birlikte Apple’ın şahlanış dönemi başlar. Apple’da başlayan bu yeni ve ikinci dönem, Steve Jobs’ı da pek çok anlamda değiştirecektir. Evliliğine şahit olacağımız Jobs, bir süre sonra kanser kendisine konulan kanser teşhisi ile yüzleşecektir. Ölümüne değin hastalıkla mücadelesi, gün be gün ele alınacaktır.

Bunları Biliyor muydunuz?

Yazar Walter Isaacson, kitabın yazım aşamasında 3 yıl boyunca Steve Jobs ile yaşamıştır. Kitap, Jobs’ın kendisiyle birlikte oluşturulması bakımından oldukça değerlidir.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Steve Jobs’ın bilinmeyenleri ve başarı öyküsünün anlatıldığı bu esere sahip olmak için hemen siz de “sepete ekle” butonuna tıklayın. İndirimli fiyatlardan yararlanmanın keyfini sürün.

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Karne: Steve Jobs, Ve Steve Jobs Apple'ı Yarattı, Ben Steve

Üç kitabı baskısı, kapağı ve iç sayfaları yönünden değerlendirdiğimiz Karne'nin baskı kritikleri Libris Lipum, tasarım kritikleri Bila Perve tarafından yapılmıştır.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.02.2021

Gayet güzel

Tavsiye ediyorum güzel bir kitap

06.07.2020

okunması gereken kitap

adama çok haksızlık ettiler ama o yine başardı

07.12.2019

Bazı güçlükler var kitapta ama steve jobs için okunur

dehayı anlamak için okumak gerekir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.