4,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap
47,6 TL
68,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 05 Mart - 10 Mart
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Sokrates'ten Jakobenlere Batı'da Siyasal Düşünceler Kitap Açıklaması


Antik Yunan kent-devletlerinin adı olan polis, Batı siyasal düşüncesinde, devletin izlediği tarihsel yolculuğun en mükemmel başlangıç noktası sayılmıştır. 1789 Fransız Devrimi ise, varlığını kendisinden önceki birçok gelişmeye borçlu olmakla birlikte, "eski dünyanın" artık tümüyle tarihe karıştığını, yepyeni bir dünyayı, "burjuva dünyasını" haber veren kırılma noktasını işaretlemek için üzerinde uzlaşılan simgeye dönüşmüştür. Elinizdeki kitap bu nedenle Antik Yunan'la başlayıp Fransız Devrimi'yle kapanmaktadır. Modern siyasal düşüncenin arkaik (eskil) ama eskimeyen köklerine bir yolculuk ya da bir geri dönüş... Kim bilir belki de hem bir Yunan düşünürünün, Epikuros'un, hem de çağdaş bir yazarın, Ursula K. LeGuin'in dediği gibi, "gerçek ilerleme, geriye dönüştür."
Türkiye'de genel olarak siyaset bilimi, özel olarak siyasal teori, siyaset felsefesi ve siyasal düşünce tarihi alanında en köklü eğitim kurumu olan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin deneyimli isimleriyle genç kuşak akademisyenlerinin ortak ürünü olan bu çalışma, üniversite lisans öğrencileri için bir kaynak kitap olmasının yanında, siyasal düşüncenin serüvenini izlemek isteyen bütün okurlara keyifli bir yolculuk imkânı sunuyor.Sayfa Sayısı: 684

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar
%84,6
%7,7
%7,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

03.12.2020

Öneri

Anayasa hukuku hocamın kıymetli önerisiyle aldığı kitap, büyük bir heyecanla okumayı bekliyorum.

02.11.2020

Önerilir

Akıcı ve kolay anlaşılan anlatımı, bununla beraber verdiği yoğun bilgileriyle bu kitabı herkese tavsiye ediyorum. Yunan polislerinden Fransız İhtilali'ne kadar uzanan bir siyaset serüveninde verilen bilgiler sizi tatmin edecektir. Başta hocam Filiz Zabcı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler.

27.01.2019

Sayfa 218

Kitabı aldım okuyorum süper gidiyor küçük bir hata var burada "Tıpkı Platon'un bir köleye karmaşık bir geometri problemini çözdürerek... " Kölenin birine geometri sorusu çözdüren Platon değil Hocası Sokrates'ti. Kitap müthiş❤

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.