4/5 - 36 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 256

Ebat : 14x21

Dil : Türkçe

“Neşeli, hüzünlü, yalın, parlak ve doğal. En üstün niteliğiyse şaşırtıcı derecede dolaysız oluşu, tıpkı güpegündüz çekilmiş bir dizi fotoğraf gibi.”-Time-  ... Tamamını gör
15,75 TL
25,0 TL %37
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Sylvia Plath

Sylvia Plath

1932 yılında Alman bir baba ve ABD'li bir anneden, Massachusetts'te doğdu. Profesör olan babası 1940 yılında öldü. Plath ilk şiirini 8 yaşında yayımladı.Plath, hayatı boyunca ileri derecede manik-depresif bozuklukla boğuştu. 1950 yılında bursla girdiği Smith College'deki ikinci yılında ilk intihar girişimini gerçekleştirdi ve bir akıl hastanesine yatırıldı. 1955'te Smith College'den summa cum laude derece ile me ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

“Neşeli, hüzünlü, yalın, parlak ve doğal. En üstün niteliğiyse şaşırtıcı derecede dolaysız oluşu, tıpkı güpegündüz çekilmiş bir dizi fotoğraf gibi.”


-Time-


 


Parlak bir üniversite öğrencisi olan Esther Greenwood, 1950’lerde yayın dünyasında acımasız bir rekabetin sürdüğü New York’a büyük hayallerle gelir ve önemli bir moda dergisinde iş bulur. Kapıldığı beklentilerle karşısına çıkan fırsatların yoğunluğu, masumluğunu yitiren genç kızın zamanla kaldıramayacağı bir boyuta ulaşır ve Esther kendini tam bir karabasanın içinde bulur. Kimlik arayışı peşinde ürkütücü bir yola giren duyarlı ve hevesli bir genç kadının üniversite yılları, erkeklerle ilişkileri, yaşadığı çöküş, intihar girişimleri ve gördüğü psikolojik tedaviler mizahi bakış açısı unutulmadan son derece içtenlikle işlenmiş.


 


Sylvia Plath’ın kendi yaşamından yola çıkarak kaleme aldığı ve ilk kez 1963 yılında, ölümünden bir ay önce, başka bir isim altında yayımlatmayı başarabildiği Sırça Fanus, o günün olduğu kadar bugünün insanının da metropol yaşamındaki yabancılaşmasını anlatan modern bir klasik haline gelmiştir. 20. Yüzyıl Amerikan edebiyatının melankolik prensesi Sylvia Plath’ın başyapıtının, ölümünün ve kitabın yayımlanışının 50. yılında, gözden geçirilmiş baskısını okurlarımıza sunuyoruz.


 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%69,4
%19,4
%8,3
%0
%2,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

21.03.2015

Bayıldım

Manik depresif bi kadin olan Sylvia harika bi is cikarmis. Kitabin baslarinda noluyo ya derken sonlarinda bitmemesi icin yavas okuduğum dogrudur. Hayatini bilen insan icin bu kitabi okurken üzülmek sevinmek ağlamak gülmek hiç de tuhaf gelmiyor.

24.06.2014

Okuyalı üç-dört ay oldu. Gözlerimi kapattığımda aklıma gelenler: mahrem, vurucu, acı, dip, iç sıkıntısı, delilik, kadın.

27.04.2014

genel

bilmem kaç senedir aradıgım ama bır turlu bulamadıgım kıtap. nıhayet sonunda okuma fırsatı bulabıldım.. kıtabın baskısı dıger baskılara gore cok cok daha guzel oldugunu gosterıyor kapak tasarım gorsel anlamda