45,0 TL
Standart Teslimat : 01 Ekim - 04 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Şimdi'nin Gücü - Gerçeği Arayanların Mutlaka Okumaları Gereken Bir Kitap Kitap Açıklaması

 

Yediğiniz bir meyvenin tadını, kokusunu, dokusunu en son ne zaman farkına vararak hissettiniz? Böyle zamanların sayısı muhtemelen yok denecek kadar az. Kıymetini bilemediğimiz ''şimdi'' akıp giderken geçmişin dertlerinden ve geleceğin kaygılarından uzak ne kadar zaman geçiriyoruz? Zihninize farklı bir açıyla bakmanızı sağlayan Eckhart Tolle, Şimdi'nin Gücü eseri ile zihninizle yanlış kurduğunuz bağlantıların farkına varmanızı sağlıyor. Tolle, bir "Var"dan söz ediyor ve ânın huzuruna kavuşmak isteyen herkesi o ''Var'' ile bir bütün olmaya davet ediyor. Herkesin içinde bir boşluk vardır. Yazarın ''Var'' olarak adlandırdığı kavramı ve bu boşluğu şimdinin farkındalığıyla doldurarak mucizevi değişimler yaşamanıza yardımcı olacak bu eseri detaylıca inceleyelim.

 

''Şimdi'nin Gücü'' adlı kitabı neden okumalısınız?

Kişisel gelişim türündeki kitapların çoğuna nazaran daha mistik ve tasavvufi öğretiler sunan eser, evrensel inanç ögelerinden de faydalanıyor. Mistik İslam, Sufilik, Zen Budizmi gibi ekollerden etkilenen yazar; eserinde Mevlana'dan ve zen üstadı Rinzai'den alıntılar yapıyor. Yazara göre olumsuz tüm duyguların kaynağı aslında zihnin bir illüzyonu. Geçmiş geçmişte kaldı ancak o zamanki üzüntüleri, sıkıntıları, pişmanlıkları şu anda size yaşatan zihniniz! Hatta geleceği belli olmayan gelecek için de endişelendiren yine zihniniz. Oysa şu anı yaşamak sizin elinizde, mutlu olmak da değiştirmeye gücünüzün yetmediği geçmişin ızdıraplarında boğulmak da... Toplam 248 sayfadan oluşan bu eser, ''şimdi''nin kıymetinin farkına varmak ve hangi şartlar içerisinde olursa olsun dinginliği yaşayabilmek isteyen her yetişkine rehberlik ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Asıl adı Ulrich Tolle olan yazar 1948'de Almanya'da dünyaya gelir. Şimdi'nin Gücü eserinde de belirttiği gibi etkilendiği felsefecilerden olan Meister Eckhart'a duyduğu saygı ve sevgi neticesinde adını Eckhart Tolle olarak değiştiren yazar, gerçekleştirdiği seminerler sonrası Amerika'da en popüler ruhani yazarlar arasında yer alır. Hiçbir din ve geleneğe bağlı olmayan Tolle, geçirdiği zor bir çocukluk ve gençliğin ardından etkilendiği felsefi akımlar sayesinde daha aydınlanmış, mütevazı bir hayat sürmeye başlar. Danışman ve ruhani öğretmen olarak hizmet veren yazarın Şimdi'nin Gücü kitabı, New York Times listelerine girmeyi başarır. Otuz üç dile çevrilen ve Tükçeye Akaşa Yayınları tarafından kazandırılan bilgelik dolu bu eser, şimdinin farkındalığıyla soluklanmak isteyenlere dingin bir kapı aralar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

74 yaşında olan yazarın Şimdi'nin Gücü Uygulama Kitabı, Dinginliğin Gücü ve Var Olmanın Gücü kitaplarını okuyarak mütevazı ve bilgelik dolu öğretilerinden yararlanmaya devam edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.02.2021

Çok etkili

Farklı, güzel bir kitap. Bakış açınızı değiştirmenize yardımcı oluyor.

19.01.2021

Okuduğum en iyi kitaplardan!

Harikulade bir başucu kitabı. Geçmişin illüzyonundan kurtul, geleceğe projeksiyon tutma, Şimdi’nin gücüne inan! İnsanı her cümlesiyle düşündüren, rahatlatan, yaşama tutunmasını sağlayan bir kitap. Şiddetle tavsiyemdir.

18.01.2021

Kitabın Gücü

İnanılmaz bir kitap.. kim olduğunu anlamaya çalıştığın bir dönemdeysen mutlaka okumalısın..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.