4/5 - 6 Kişi Yorum Yap
8,55 TL
9,0 TL %5
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 01 Haziran
Standart Teslimat : 03 - 06 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bir gece yarısı, New York’tan Buenos Aires’e gitmek üzere büyük yolcu gemisi demir alır. Yolcuların arasında birbirinden habersiz iki satranç ustası dolaşmaktadır: yıllardır satranç tahtasından uzakta bir yaşam süren Dr. B. ve dünya şampiyonu Czentovic. Bu iki usta, gemideki yolcularda büyük ilgi uyandırır ve gerilim dolu turnuva başlar.

Stefan Zweig’ın derin psikolojik ve edebiyat birikimi, ölümünden hemen önce tamamladığı uzun hikâyesi Satranç’ta bir kez daha okurla bir araya geliyor. İnsan ruhunun gizemli dünyası, saplantılar ve tutkularla örülmüş hikâye, savaş ve şiddet karşıtı yazarın gözünden 2. Dünya Savaşı’nın ardında bıraktığı yıkıma da tanık olmamızı sağlıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%33,3
%50
%0
%16,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.01.2020

ZWEİG

Kendi beyninin tabularını yıkmak terimi tam olarak bu kitap için var olmuş sanırım. İnanılmaz bir hiçliğin içinde delirmemek için satranç oynayan çaresiz bir adam. Her hamlenin karşı taraf tarafından bilindiği bir oyunu kazanmaya çalışmak. İşte satranç size tam da bunları aktarıyor. Zweig'in karamsar ve çaresiz ruh halini kitabın her sayfasında içinize çekerken neden son kitabı olduğunu daha iyi kavrıyorsunuz.

22.08.2019

Satranç

Satranç, Zweig'in ölmeden önce son yazdığı novella(kısa öykü). Dahilikle delilik arasında devam eden psikolojik savaşı. Eser hakkında yaptığım araştırmalarda, yazarın ölmeden önceki ruh halini yansıttığı ve ölüme gidişindeki ruh halinden öğeler yansıttığını gördüm. Gerçekten yazarın hayat hikayesi araştırıldığında insan tuhaf hissediyor. Çünkü Zweig bu kitabı yazdıktan sonra, kitaptaki ruhsal çöküşleri sebebiyle eşiyle beraber intihar ederek yaşamına son veriyor.

16.07.2019

Satranç

beğendiğim kitaplar arasında okunmasını tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız