31,95 TL
Standart Teslimat : 06 Aralık - 09 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sanayi Toplumu ve Geleceği Kitap Açıklaması

 


Endüstriyel teknolojik sisteme cepheden bir reddiye niteliği taşıyan bu Manifesto, gezegenimizi felakete sürükleyen teknolojik uygarlığın insan üzerindeki tahribatını da bütün boyutlarıyla ortaya koymaktadır. Yaygın ve ciddî psikolojik sorunlar üreten endüstriyel teknolojik sistemin, kişinin özgüveni için vazgeçilmez olan "güç sürecinden" geçişi önünde teşkil ettiği engelleri de bir bir gösterir.

Teknolojinin entegre bir sistem olduğunu söyleyen Ted Kaczynski, onun iyi yanı ile kötü yanının birbirinden ayrılamayacağını önemle vurgular. İlerlemeci zihniyetle algısı sakatlanmış insanın, ürkütücü geleceğini gözler önüne sererken, bize şöyle seslenir:
"Eğer devlet babanın hayatınıza şu anda fazla karıştığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz; siz asıl, devlet çocuklarınızın genetik yapısını düzenlemeye başladığında olacakları görün. Kontrolsüz genetik mühendisliğinin sonuçları bir felaket olabileceğinden, insanoğluna yönelik genetik mühendisliğine girişi, kaçınılmaz olarak bu tür bir düzenleme izleyecektir."Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaos Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.03.2022

Thedore John Kaczynskı

Manifestonun sonunda yayımlanan Taner Ay tarafından kaleme alınmış yazı Thedore John Kaczynskı'ye ve felsefesine ihanettir.

Yani TJK'nın ahmakça bulduğu bütün alık solcular ile kıyasla başlayıp (Che,fidel gibi emperyalizmin stepneleri gibi) John Wayne gibi Hollywood artığı ile bu benzetmeyi sonlardırmış saçmalıklar ötesi bir yazı ,bu manifestoya ve TJK'nın hayatına ihanettir.

03.12.2019

Kesinlikle okunmalı ve araştırılmalı

Kesinlikle ne okunmalı ve ne anlatmak istediği araştırılması gerekir.Yaptığı eylemleri niye yaptığını anlattığı bir kitap

13.04.2016

ÿ"BEN KAOS İSTİYORUMÿ"

Kelimelerle toplum üzerinde etki yaratmak zor olduğu için bombalı eylemlerle kendini medya´ kanalıyla MEŞHUR EDENÿ; dikkatleri böyle üzerine çeken İdealist, gerçek misyoner, büyük anarşist..


Uygarlığı ve teknolojiyi yerden yere vurur ve onun karşısına VAHŞİ doğa´yı - YABANIL hayatı koyar..
Okumayan eksik yaşar..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.