4/5 - 43 Kişi Yorum Yap
17,4 TL
29,0 TL %40
Standart Teslimat : 30 Kasım - 04 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Saç Örgüsü Kitap Açıklaması

Üç kadın. Üç hayat. Üç kıta… 

Tek bir talep: özgürlük!

İtalya. Giulia, babasının atölyesinde çalışan genç bir kadın. Babasının geçirdiği kaza sonrası nesillerdir faaliyet gösteren, aile yadigârı o atölye ile ilgili bir gerçekle karşı karşıya kalıyor. Giulia’nın iki seçeneği var: Ya içinde sıkıştığı koşullardan kurtulmanın yolunu bulacak ya da orada boğulacak.

Kanada. Başarılı ve tanınmış Avukat Sarah, çalıştığı hukuk bürosunda uğruna ömrünü harcadığı terfinin arifesinde bir şey fark ediyor: bir hastalık. Tüm kariyer planları alt üst olmak üzere.

Hindistan. Smita, kast sisteminin en alt tabakası olan “Dalit”lerden biri. Tek bir hayali var: Kızını, içinde bulundukları yoksul ve acınacak hayat koşullarından kurtarıp okula gönderebilmek.

Birbirlerinden habersiz ve ayrı dünyalarda yaşayan Giulia, Sarah ve Smita’nın hikâyesi bu. Kapağını açacağınız bu kitapla önünüze serilecek olan; birbirlerine ne kadar yürekten ve eşsiz bağlarla bağlı olduklarını bilmeden, kaderlerine razı olmayıp savaşmaya karar veren üç kadının umut ve dayanışmayla dokudukları hayatları.

1 Milyon Satış Rakamı
40 Dile Çeviri
9 Ödül

“Kitabın kapağını kapattıktan sonra bile kopamayacağınız canlılıkta karakterlerin olduğu gerçek bir evrensel roman.”

Ambo Anthos

“‘Hayır’ deme gücünü keşfeden üç kadının eşsiz hikâyesi.”

Elle

“Saç Örgüsü içerisinde her şeyi barındırıyor: karakter, çaresizlik, azim, mücadele…”

La Grande Librairie

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar
%34,9
%39,5
%20,9
%0
%4,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.03.2021

Çok etkilendim

Su gibi akıp giden bir kitap, farklı kültürden 3 kadının yaşadığı zor  hayat, özellikle hintli anne ve Hindistanın sefaleti hala aklımda...

19.02.2021

Akıcı

3 farklı ülkedeki 3 farklı kadının yollarının kesişmesini anlatan akıcı, sürükleyici bir solukta okunan bir roman. Sıkılmadan hızlıca okunuyor tavsiye ederim.

10.02.2021

Bağlayıcı

Dünya!nın neresinde olursanız olun diliniz,ı rkınız, dininiz ne olursa olsun yeryüzündeki kadınların gözle görülmeyen bir bağla nasıl bağlı olduklarını, kadının her yerde yaşadığı hayatın aynı olduğunu çok güzel anlatan bir hikaye.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.