30,9 TL
Standart Teslimat : 18 Ağustos - 21 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Saç Örgüsü Kitap Açıklaması

 

Siz de kendi ayakları üstünde duran, pes etmeyen, bulunduğu zorlu koşullarda hayata başkaldıran güçlü kadınların hikâyesine şahitlik etmek ister misiniz? Öyleyse üç güçlü kadınla tanışma zamanı: Ya bulundukları koşulları kabul edecek ya da çıkış yolu arayacaklar. Kaderlerine boyun eğmemeyi seçen bu üç kadının herkese ve her şeye rağmen takındıkları güçlü tavırları, okuyucuları fazlasıyla etkiliyor. Herkesin okuması gereken Saç Örgüsü adlı romanın akıcı anlatımı ve etkileyici konusu sayesinde kendinizi farklı hayatların içinde bulacak; verilen mesajlardan ders çıkaracaksınız. Gelin, çok beğeneceğinizi düşündüğümüz Saç Örgüsü romanını birlikte inceleyelim.

 

"Saç Örgüsü" adlı kitabı neden okumalısınız?

Üç kadın, üç farklı hayat ve üç farklı dil... Hangi coğrafya olursa olsun kadınların eğitim ve gelir düzeyinin, hayatta karşılaştıkları eşitsizliklerin aynı olduğunu konu alan romanda kadınların isterlerse bazı şeyleri değiştirebileceklerine, kadının gücüne tanıklık edeceksiniz. Romandaki üç ana karakterin iki ortak noktası var: kadın olmak ve özgürlük arzusu. Hayır demeyi öğrenen kadınların hikâyesini okuyacak, bütün duyguları iliklerinize kadar hissederek karakterlerle bütünleşeceksiniz. Kadınların bulundukları durumu kabul etmeyip bir şeyleri değiştirmek istediklerine, inandıkları yol uğrana savaşmalarına tanık olacaksınız. Romandaki kadınların hayata karşı dik duruşu, kadın erkek fark etmeksizin birçok okura örnek olacak nitelikte. İtalya'dan Giulia, Kanada'dan Sarah, Hindistan'dan Smita size bambaşka bir hayata rağmen aynı hikayeyi sunacak ve yaşadıkları zorluklar sizi derinden etkileyecek.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Saç Örgüsü romanının Fransa’da 1 milyon satış rakamına ulaştığını, 40 dile çevrildiğini ve dokuz ödüle layık görüldüğünü biliyor muydunuz? Saç Örgüsü, Yan Pasaj Yayınevi tarafından 2020 yılında Türkçeye çevrilir. Yazar Laetitia Colombani'nin ilk romanı olan ve 188 sayfadan oluşan popüler eserinin çevirisini Gülşah Ercenk yapar. Orijinal dili Fransızca olan romanın asıl adı "La Tresse". Saç Örgüsü eserinin dikkat çeken kapağı, okurda merak uyandırır. Roman okunduktan sonra ise kapağın içerikle ne kadar uyumlu olduğu anlaşılır. Eser; karakter seçiminden olay örgüsüne, karakterlerin yaşadığı hayatlardan karşılaştıkları zorluklara kadar evrensel bir nitelik taşır ve kadınların yüzyıllardır maruz bırakıldıkları baskı ve sömürüye başkaldırı hikâyesini başarılı bir şekilde anlatır.

 

Bu kitabı sevenler İçin diğer önerilerimiz

Saç Örgüsü romanını okuduktan sonra dilerseniz okurken Saç Örgüsü kadar heyecan uyandıracak, Laetitia Colombani'nin sevilen bir diğer eseri Kazananlar adlı kitaba bakabilirsiniz. Margeret Atwood'un 1985'te basılan, sizleri derinden etkileyecek güçlü kadınları konu alan eseri Damızlık Kızın Öyküsü kitabına da göz gezdirebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.03.2021

Çok etkilendim

Su gibi akıp giden bir kitap, farklı kültürden 3 kadının yaşadığı zor  hayat, özellikle hintli anne ve Hindistanın sefaleti hala aklımda...

19.02.2021

Akıcı

3 farklı ülkedeki 3 farklı kadının yollarının kesişmesini anlatan akıcı, sürükleyici bir solukta okunan bir roman. Sıkılmadan hızlıca okunuyor tavsiye ederim.

10.02.2021

Bağlayıcı

Dünya!nın neresinde olursanız olun diliniz,ı rkınız, dininiz ne olursa olsun yeryüzündeki kadınların gözle görülmeyen bir bağla nasıl bağlı olduklarını, kadının her yerde yaşadığı hayatın aynı olduğunu çok güzel anlatan bir hikaye.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.