Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Sabırsız Yürek Kitap Açıklaması

 


Sabırsız Yürek, özellikle düşsel ve tarihsel karakterler üstüne yazdığı yaşamöyküleriyle tanıdığımız Stefan Zweig?ın tek romanıdır. Freud?un öğretisine derin bir ilgi duyan Zweig?ın bu psikolojik romanı, acıma duygusunun nelere yol açabileceğini, insanı nasıl çatışmadan çatışmaya sürükleyebileceğini anlatan bir başyapıttır. İki tür acıma duygusundan söz eder yazar:

"Birincisi, duygusal ve zayıf olanı, başka birinin yaşadığı felaketlerden kaynaklanan acı ve hüzünden olabildiğince çabuk kurtulmak için çırpınan bir yüreğin sabırsızlığıdır. Diğeri, tek gerçek acıma duygusu ise duygusal olmayan, ama yaratıcı olan, ne istediğini bilen; sabırla, gücü yettiğince, hatta gücünün bile ötesinde katlanmaya ve dayanmaya kararlı olunan acıma duygusudur."

20. yüzyılın kült kitaplarından biri olan Sabırsız Yürek, insanca duyguların savaşın dehşeti karşısında allak bullak oluşunun romanıdır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 437

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 315

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.04.2021

Hoş bir hikaye

Karakterlerin analizi, psikolojik betimlemeler oldukça güzel işlenmiş. Bazen hayatımız bizim dışımızda bir tarafa evrilir ve pek çok şey deneyimleriz. Okunabilir.

20.01.2021

etkileyici

Zweig'ın gözlem gücü tartışılmaz bir gerçek, Sabırsız Yürek'te bu ustalığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Şu ana kadar iki kez okuduğum ve ilerleyen yıllarda tekrar okumayı planladığım bir eser. Tavsiye olunur.

13.09.2020

heyecanlı

o kadar fazla methedildi ki bir an önce kavuşmak için can atıyorum gerçekten.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.