4/5 - 66 Kişi Yorum Yap, Kazan!
17,53 TL
27,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 26 Ağustos
Standart Teslimat : 27 Ağustos - 29 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Adı bilinmeyen bir ülkede, dünya kuruldu kurulalı görülmemiş bir olay gerçekleşir: Ölüm, o güne kadar yerine getirdiği görevinden vazgeçer ve hiç kimse ölmez. Bir anda ülkeye dalga dalga yayılan sevinç çok geçmeden yerini hayalkırıklığı ve kaosa bırakır.


 


İnsanların ölmemesi zamanın durduğu anlamına gelmemektedir, ezeli bir yaşlılıktır artık onları bekleyen. Hükümetten kiliseye, sağlık kurumlarından ailelere, şirketlerden mafyaya kadar herkes ölümün ortadan kalkmasının getirdiği sonuçlarla mücadele etmek zorundadır. Ancak ölüm, beklenmedik bir kimlikle ve umulmadık duygularla insanların arasına geri döner.


 


Ölüm ve ölümsüzlük karşısında insanın şaşkınlığını, çelişkili tepkilerini ve ahlaki çöküşünü, edebi, toplumsal ve felsefi anlamda derinlikli bir biçimde işleyen José Saramago, geçici olanla ebedi olanı birbirinden ayıran kısa mesafenin meseli sayılacak Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş’u, başladığı gibi bitiriyor: “Ertesi gün hiç kimse ölmedi.”


 (Tanıtım Bülteninden)

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap 

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Politik eleştiriden felsefi akıl yürütmelere uzanıyor Saramago; bir kurum olarak dini, inanış biçimlerini, felsefeyi, doğum/ölüm ekseni üzerine kurulan toplumsal yapıyı ölüm üzerinden sorguluyor. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%74,2
%15,2
%4,5
%1,5
%4,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

08.03.2019

Ertesi gün hiç kimse ölmedi

'Ertesi gün hiç kimse ölmedi.'Kitap başladığı cümleyle bitti. Konusu çok ilgi çekici... Ölümün olmadığı bir ülke...Ölümsüzlük yanında getirdiği bazı problemlerle nedeniyle ilk başlarda olan mutluluk yerini kaosa bıraktı. Kimse ölmüyor fakat yaşlanmak işlevine devam ediyor. Çözüm ise yaşamak ve ölmek arasında pek bir şeyin değişmediği yaşlıları ya da hastaları, diğer ülkelerde görevine devam eden ölümün koynuna bırakmakİyi okumalar

08.02.2019

Ölüm bir varmış bir yokmuş...

Sarkastik anlatım ile ilerleyen, kitabın yarısında konu nereye gidiyor diye meraktan elden düşüremediğim kitap.

29.09.2018

gitmiyor...

Konusuna bayıldım ancak ne gitmeyen bir kitaptır ya:/ Çevirisiyle mi alakalı bilemedim.Kitap ilerlemiyor, hatta  okumaktan soğuttu.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız