51,0 TL
Standart Teslimat : 03 Ekim - 06 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Olasılıksızlık Dağına Tırmanmak Kitap Açıklaması

 

20. YILDÖNÜMÜ BASKISI

Enfes, hararetli, gürleyen bir kitap!

— Michael White, Mail on Sunday

Nasıl olabilir de insan gözü gibi son derece karmaşık ve hassas bir nesne şans eseri ortaya çıkmış olabilir? Bu ustalıklı popüler bilim eserinde, Richard Dawkins dünyadaki tüm yaşamın arkasındaki gücün evrimsel uyumlanma olduğunu çok dikkatli ve güçlü muhakeme edilmiş savlarla ortaya koyuyor. “Olasılıksızlık Dağı” benzetmesi, yaşayan varlıkları “tasarlanmış” olarak gösteren mükemmellik ve olasılıksızlık birleşimini temsil ediyor. Ve tüm bunların arkasında yatan şeyi açıklıyor: Zamandaki sonu olmayan bir haç yolculuğunda kendi kaderinden sorumlu olan yaşam molekülü, yani DNA. Canlılar dünyasındaki hayret verici uyumlanmaları Dawkins çarpıcı bir şekilde aktarırken, Lalla Ward’ın çizimleri ona eşlik ediyor.

“Dawkins bir bilimi popülerleştirme dehası. Eğer daha önce kitaplarını hiç okumadıysanız, Olasılıksızlık Dağına Tırmanmak başlamak için muhteşem bir nokta: Dur durak bilmeyen zihinsel ve edebi bir zevk.”

— Mark Ridley, The Times

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.