4/5 - 151 Kişi Yorum Yap
16,35 TL
25,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 Nisan - 22 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Martin Eden Kitap Açıklaması


Jack London'ın yarı otobiyografik romanı Martin Eden, 20. yüzyıl başında sosyal ve ideolojik meseleler ağırlıklı içeriğiyle Amerikan edebiyatında büyük ölçüde kabul görmüştür. London farklı sınıflar arasındaki zihniyet ve değer farklarını gözlerimizin önüne sererken, statü ve servetin Amerikan toplumundaki hayati önemine işaret eder. Romanın ana temalarından biri, başarı ve refah yolunun sosyal sınıf farkı gözetilmeksizin herkese açık olduğu şeklinde özetlenebilecek Amerikan Rüyası'dır. Ya da bu idealin yarattığı muazzam hayal kırıklığı…

London, romanı bir sanatçının çıraklıktan olgunluğa geçiş sürecini işleyen Künstlerroman geleneğinde yazmıştır. Martin'in aşkı uğruna eğitimsiz genç bir işçiden başarılı ve rafine bir yazara dönüşüm mücadelesini anlatır. Kahramanı hedefine ulaştığında ise motivasyonunu ve heyecanını çoktan yitirmiş, trajik bir sona doğru sürüklenmektedir artık…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 520

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar
%58,9
%30,5
%3,3
%3,3
%4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.03.2021

Klasiklerden

Sınıf bilinci, başarı, bireysellik ve yalnızlaşma üzerine yazılmış modern klasiklerden...

03.03.2021

Hayatımın kitabı

Arkadaşımın ve hocamın önerisiyle başlamıştım ki sonunu bilmeme rağmen inanılmaz sürükleyiciydi. Kitabı bitirdiğimde sanki bir dostumdan ayrılıyormuş gibi hissetmiştim. Bende iz bıraktı. Herkese tavsiye ederim.

17.02.2021

Mükemmel

Bir denizcinin tutkusunun peşinden sürüklenirken bambaşka bir insana dönüşmesi ve kendi gücünü keşfetmesi . Muhakkak okunması gereken bir eser .

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.