7,2 TL
Standart Teslimat : 18 Ağustos - 21 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Lyon'da Düğün Kitap Açıklaması

 

Lyon’da Düğün Fransız Devrimi sırasında yaşanan kargaşa ve zulüm günlerinde ölüme yaklaşan insanlara umut veren bir aşkın hikâyesidir. 1793’te kentte kurşuna dizilmeyi bekleyen karşı devrimcilerin toplandığı hapishane tuhaf bir nikâha sahne olur. İki Yalnız İnsan, acı çeken iki çaresiz insanı buluşturur. Birinin yüreğinden kopan çığlık diğerininkinde karşılık bulurken, farkında olmadan birbirlerinin yıllar süren yalnızlığına son verirler. Wondrak ise yazarın savaş karşıtı yapıtlarından biridir. Bohemya’nın küçük bir kentinde çirkinliğiyle sürekli alaya maruz kalan bir kadın tecavüze uğradıktan sonra doğurduğu çocuk sayesinde yaşama tutunmuştur, ama patlak veren Birinci Dünya Savaşı yüzünden oğlunu askere alarak ondan koparmaları söz konusudur. Zweig bu öykülerde toplum dışına itilmiş karakterleri üzerinden insanlık durumunu analiz eder. Karakterlerinin başlarından geçenler “yazgı” değil, insanlığın iflasının sonucudur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör : Gamze Varım

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.02.2022

Tüm sorumluluk insanlarda

Evet tüm sorumluluk insanlarda. Ne de güzel anlatmış Zweig. Kesinlikle tavsiye ederim

06.04.2021

Her zamanki gibi güzel

Kesinlile tavsiye edilir.

20.01.2021

Kısa ama etkili

Kitap elinize alıp 1-2 saatte bitirebilceğiniz akıcı bir kitap. İçerisinde 3 farklı hikaye var ve 3 farklı işlenilen konu da çok güzel. Stefan Zweig okumasını sevenler kesinlikle alıp okumalı. İlk defa Zweig okuyacaklar için de önerilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.