22,8 TL
Standart Teslimat : 07 Temmuz - 10 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kütleçekim-Ağır Bir Konu Üzerine Kısa Gezinti Kitap Açıklaması

 

Kütleçekim, Einstein’ın kütleçekim kuramı üzerine yazılmış büyüleyici ve olağanüstü bir kitap. Einstein’ın yüzyıl önce öngördüğü kütleçekim dalgalarının keşfiyle başlayan A. Zee, bize Einstein’ın kütleçekim kuramının derinliğini tanıtmadan önce fiziğin önceki köşe taşlarının, özellikle Newtoncı kütleçekimin ve elektromanyetizmanın özetini sunuyor. Bugün kuramsal fiziğin en yüce ülküsü, geçtiğimiz yüzyılın muazzam başarılarının, yani Einstein’ın kütleçekim kuramı ile kuantum fiziğinin evliliğini sağlamaktır. A. Zee bu çabayı herkesin anlayabileceği şekilde, içine mizah katarak harika bir şekilde aktarıyor. Şiddetle tavsiye edeceğim bir kitap.

– Murat Günaydın, Penn State Üniversitesi, Kütleçekim ve Kozmos Enstitüsü, Temel Kuram Merkezi Direktörü

Kütleçekim hakkında bilgi almak istiyorsanız birkaç denklem gözünüzü korkutmuyorsa bu kitap sizi konunun derinliklerine ulaştıracak.

- John Gribbin, Wall Street Journal

Einstein’ın genel görelilik kuramından başlayan kitap, kütleçekim dalgalarının keşfine kadar bütün konuları özetliyor ve kara madde ile kara enerjinin gizemlerini özetliyor.

- Liz Else ve Simon Ings, New Scientist

Zee bu kitabında ne çok popüler ne çok teknik bir yol izleyerek kütleçekim konusunu herkesin anlayabileceği bir dille aktarıyor.

- Jeff Foust, Space Review

Kütleçekim, başlangıç için harika bir kitap. Zee kolay okunan ve eğlenceli bir yazar.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.12.2020

süper

ben otomotiv müh.1.sınıfım ve keşke lisede bu kitabı okusaydım diyorum 2 günde bitirmelil sizi içine çeken bir kitap fiyatıda çok uygun bunu gündelik kitaplardan sıkılıp farklı türler arayanlar içinde olabilir

08.06.2020

Zihin açıcı

Yazarın basitleştirilmiş ders kitabı şeklinde izafiyet teorisi anlatımı. Çoğu popüler kitabın aksine denklemler, mantık ve matematik kabulleri gibi konulara çok detaylı olmasa da girilmiş.Bu genel denklem ifadelerinden dolayı bazı konuları es geçilmesinden kaynaklı bu formül bu hale nasıl geldi gibi bazen kafa karışıklıkları oluyor(zaten yazar da bu konularda bu detaylar için kendi ders kitabı Einstein's Gravity in Nutshell'e atıflar yapıyor). Ama yine de zihin açıcı, bilimsel buluşların nasıl zekice ama kavrayınca da nasıl anlaşılabilir bir şekilde ilerlediğini gösteriyor.Kendi açımdan çok faydalandım, kitap kısa ama okuması kesinlikle uzun :)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.