0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
18,25 TL
25,0 TL %27
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kur'an'la Nükte Kitap Açıklaması


Elinizdeki bu kitap; Müslüman mizâhının ve eğlence edebiyatının özel bir türü olan Kur'ân metnine dayalı nükteciliğin günyüzüne çıkmamış seçkin ve otantik örneklerini okurla buluşturmaktadır.
Okuyucu bu eserde, klasik dönem insanının günlük yaşamından, farklı toplumsal kesimlerin psikososyal durumlarına; devlet mekanizmasının işleyiş biçiminden, örf ve adetlerin din kurumuyla olan sıkı münâsebetine kadar son derece geniş bir alanda aydınlanma imkanı bulacaktır.

Bu yönüyle eser, klâsik dönem Müslüman toplumlarının hem kültür ve folklorüne, hem de mizâh felsefesine ve bunun örneklerine ilgi duyan herkes için ufuk açıcı bir seyahat anlamı taşımaktadır.

Kitabın muhtevasında yer alan anekdotlar, Müslüman toplumların, kutsal kitapları Kur'ân-ı Kerîm'e duydukları derin saygıyı ve onun mukaddes metnine gösterdikleri büyük ilgiyi sergilemesi bakımından ayrı bir değer ve anlam da taşımaktadır.

Son olarak, eser, verdiği Kur'ân kültürü ve tarih bilgisinin yanı sıra genel Türk okuru açısından zengin ve özgün bir anekdot hazinesi işlevi de görecektir.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 329

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Emin Yayınları

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.