4,5/5 - 6 Kişi Yorum Yap
4,8 TL
8,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 14 Nisan - 19 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Kızıl Veba-Modern Klasikler Dizisi 152 Kitap Açıklaması

Jack London, 1912 yılında İngiltere'de London Magazine'de yayımlanmaya başlayan Kızıl Veba yapıtıyla "kıyamet sonrası" edebiyatın öncüleri arasına girmiştir. Nüfustaki, bilim ve teknikteki, ekonomideki sıçramaların büyüsüyle gözlerin kamaştığı bir çağda yazar, uygarlığımızın kırılganlığını anımsatır. Yapıtı milyonlarca insanın doldurduğu şehirlerin ve kırların ıssızlığa teslim oluşundaki hızı bütün çarpıcılığıyla ortaya koyar. Yalnızca nüfusun değil, bilginin, üretimin, hatta dilin yitirilişi, eski uygarlıkla köprü olan bir profesörün gözünden yeni insanlığa anlatılır. Peki yeni insanlık bu ihtiyara kulak verecek midir? Kızıl Veba'da yirminci yüzyılın başından yüz yıl sonrasına, 2010'lar dünyasına bakan Jack London'ın öngörülerindeki keskinlik, kitabı bir klasik olmanın ötesinde, günümüz için hâlâ canlı bir eleştiri kılıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.03.2021

Sürükleyici

Kıyamet sonrası edebiyat türüne meraklı olanlar mutlaka okumalı

17.03.2021

100 yıl öncesinden günümüze ışık tutan bir eser

Post-apokaliptik bir roman olmasının yanı sıra Cesur Yeni Dünya gibi distopya romanlarının da atası sayılabilir bu kitap. Kısa olmasına rağmen insanın pandemiler karşısındaki çaresizliği ve uygarlığın yeniden doğma çabası çok iyi anlatılmış. Kızıl Veba’nın milyonda biri kadar bile etkili olmayan covid salgınında benzerlerini yaşamış olmamız dikkat çekici.

15.03.2021

Sürükleyici

Post-apokaliptik bir roman olmasının yanı sıra Cesur Yeni Dünya gibi distopya romanlarının da atası sayılabilir bu kitap. Kısa olmasına rağmen insanın pandemiler karşısındaki çaresizliği ve uygarlığın yeniden doğma çabası  çok iyi anlatılmış. Kızıl Veba’nın milyonda biri kadar bile etkili olmayan covid salgınında benzerlerini yaşamış olmamız dikkat çekici.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.