7,2 TL
Standart Teslimat : 18 Ağustos - 21 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kızıl-Modern Klasikler Dizisi 116 Kitap Açıklaması

 

Zweig gençlik dönemi yapıtlarından Kızıl’da öğrenim için Viyana’ya giden genç bir tıp öğrencisinin büyük kentin gerçekliğine uyum sağlama ve yetişkinliğe adım atma sürecini anlatır. Kendini birdenbire ailesinden uzakta soğuk bir odada yapyalnız bulan bu “çocuksu” genç adam, zamanla girdiği bunalımın etkisiyle hayallerinden, başlangıçta büyük bir hevesle sarıldığı tıp eğitiminden vazgeçme noktasına gelmiştir. Tam da o günlerde kızıla yakalanan ve yardımına ihtiyaç duyan bir kız çocuğu onu hayata geri çağırır… 1908 yılına ait bu anlatı, Zweig’ın daha o zamanlar çoktan bir novella üstadı olup çıktığının kanıtıdır adeta. Üstelik, yazarın sonraki yapıtlarında sıklıkla karşılaştığımız bir temanın peşine henüz kariyerinin başındayken düştüğünü; gaddar bir dünyada varoluşunu sürdüremeyecek kadar kırılgan insanların acılarını baştan beri dert edindiğini ortaya koyar.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör : Gamze Varım

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.01.2020

güzel

kızıl bulaşır.kızıllı birini öpmeyin.

12.02.2019

Gençlik ve Hekim Olmak

Stefan Zweig'in genç bir erkeğin psikolojisini değerlendirdiği romanı, zamanla öz güvenini kazandığında hekim olma aşkıyla aydınlandığı süreci yaşayacaksınız. Alıntı : "Binlerce insanın arasında yapayalnız olmanın ne anlama geldiğini bilemezsin."

29.11.2018

Zweig Sever

Zweig okurlarına yine bir insan psikolojisi sunuyor. Kitaptan bir alıntı: “Binlerce insanın arasında yapayalnız olmanın ne anlama geldiğini bilemezsin.” Zweig sevenlere tavsiye okumaktan keyif aldım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.