31,9 TL
Standart Teslimat : 02 Aralık - 05 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kesin İnançlılar Kitap Açıklaması

 

Bu kitap tam teşekküllü bir ders kitabı değildir. Bu bir düşünceler kitabıdır ve yeni bir yaklaşıma işaret ettiği ve yeni soruların dillendirilmesine yardım ettiği sürece yarı-hakikatlerden kaçınmaz. “Bir kaideyi resmetmek için,” der Bagehot, “epeyce abartmanız ve epeyce şeyi dışarıda bırakmanız şarttır.”

 

“Yirminci yüzyılın en etkili kitaplarından.” Time

 

Alman asıllı dünyaca ünlü ABD’li düşünür Eric Hoffer’in, Nazizmin ilgasından sonra ve Soğuk Savaş’ın tırmanmasından hemen önce kaleme aldığı Kesin İnançlılar, temelde kitle hareketlerinin ve bu hareketlere katılan bireylerin psiko-politikasına dair önemli ve provokatif düşünceler barındıran bir eser.

Hoffer bu kitabında, kendi ülkülerine ulaşmak için gerekli enerjiyi kitlelere “pompalayan” dinî ve ideolojik hareketlerin gelişme safhalarını, beslenme kaynaklarını, birey ve toplum üzerindeki çalışma mekanizmalarını, bağlayıcı ve zorlayıcı yapılarını irdelerken, okuru da bu konular üzerine her daim sorgulamaya –zaman zaman kendisine cephe alınmasını dahi göze alarak– teşvik ediyor. Yazıldığı 1951 yılından bu yana birçok dile çevrilen ve tüm dünyada çoksatar olan Kesin İnançlılar, günümüz dünyasına hâlâ ışık tutan bir yapıt.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Çeviri: Erkıl Günur

Editör: Erkal Ünal   

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.04.2021

Tavsiye

Çok duyduğum bir kitaptı ben henüz okumadım hediye olarak aldım sıra kendimde

29.12.2019

Kült Bir Kitap

Eric Hoffer bu kitabı ile tarihin yorumlanmasında çok geçerli bir şablon sunuyor. Kitapta Hz. Muhammed'in de sadece "kesin inançlılar önderlerinden birisi" olarak sunulması dışında mutlaka altı çiziierek okunması gereken bir kitap, özellikle sosyoloji ve sosyal psikoloji ile ilgilenen okurların.

25.10.2019

Kesin İnançlılar

Sosyoloji ile ilgilenen ve özellikle kitle hareketlerini inceleyenler için başucu kitabıdır. Aslında düşününce bu yorum bile kitabı sınırlandırıyor. Herhangi bir topluluk içerinde yaşayan her bireyin ömründe en az bir kere okuması gereken bir kitap desek daha doğru olur. Maalesef ülkemizde pek bilinmese de yazarın bütün çalışmaları takdiri ve okunmayı fazlasıyla hak ediyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.