Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Somut zamanda "kayıp" olan bir insanın varlığını oturtabileceği, kendini var kılabileceği bir yer var mıdır? Varlığının farkında bile olmadan kullandığımız duyularımızın küçük bir kısmını kaybettiğimizde neler olabilir? Profesör Sacks'tan romantik tavırlı, geniş ve açık uçlu yaklaşımlarla örülmüş "ciddi" bir kitap.
Sıradan her insan için "zihinsel" bir yolculuk, nöroloji ile ilgilenenler içinse kaçınılmaz bir kitapSayfa Sayısı: 262

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%53,3
%20
%20
%0
%6,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

07.07.2018

Her hikaye ayrı bir şaşkınlık

insanın ufkunu açan bir kitap, bilmediğimiz nörolojik rahatsızlıkların yaşanmış örnekleriyle sunumu.

03.11.2010

Çok eğlenceli bir kitap

Oliver Sacks yılların nöroloji tecrübesini herkesin anlayacağı bir dille aktarmış kitabında. Sadece nöroloji camiasına değil, konuya ilgi duyan herkese ulaşmayı istemiş. Kitabında sıklıkla vurguladığı gibi, hastalıkları somut ve kalıplaşmış bir bakış açısıyla ele almak yerine işe hislerini katmış, hastalarla empati kurmaya ve her hastanın kendi özelliklerine uygun çözümü bulmaya çabalamış. Bence çok da iyi etmiş.

Ben bir mühendisim ve hayata yoğunlukla kendisinin meslektaşları için bahsettiği somut gözlükle bakarım. Bu kitabı, insan beyninin derinliklerini ve mucizelerini gösterdiği ve farklılıkların hayata kattığı tadı anlamamı sağladığı için tüm okuyuculara da şiddetle tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız