12,0 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Benim Periyodik Tablom Kitap Açıklaması

 

“Korkmuyormuş gibi davranamam. Öte yandan içimdeki baskın duygu şükran duygusu. Sevdim ve sevildim, çok şey aldım ve aldıklarımın karşılığında bir şeyler verdim; okudum, seyahat ettim, düşündüm, yazdım.


 


(…) Her şeyden önemlisi, bu güzelim gezegende duyarlı bir varlık, düşünen bir hayvan olarak bulundum ve bu başlı başına müthiş bir ayrıcalık ve serüvendi.”


 


İnsan beyninin ve sinir sisteminin gizemleri ve tuhaflıklarına dair unutulmaz incelemelerin yazarı nörolog Oliver Sacks, yaşamının son aylarında yaşlılık, hastalık ve ölümle yüzleştiği dört yazı yazdı. “Cıva”, “Benim Hayatım”, “Benim Periyodik Tablom” ve “Şabat Günü” başlıklı bu yazılarda, ardında bıraktığı hayata şükranla, yaklaşmakta olan ölüme ise şaşırtıcı bir sakinlikle bakan bilge bir Sacks var.


 


Can yaksalar da sonunda insana ilham veren yazılar... Okurlar için kalıcı bir armağan... Sacks’ın zarif kitabı okurlara bir dinginlik, hatta şükran hissi veriyor...


-Washington Post-


(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.12.2020

Güzel

Oldukça guzel ve anlamli bir kitap. Okumak isteyenler dusunmesin.

15.10.2018

Oiver Sacks

Oliver Sacks'ın son günlerine gidip dünyanın en ünlü ve edebi nöroloğunun zihnini izliyoruz. Hayatında neler başardığını okuyucuya göze parmak şekilde anlatmadan, oldukça naif bir tevazu içinde ölümü nasıl beklediğini anlatıyor. Beni en çok etkileyen hastalığını ve ölümünü büyük bir sükunet ile karşılaması oldu ve sanırım bu da hayatından ve kendinden memnun olmakta yatıyor. Belki de insan keyif aldığı ve değer verdiği işi yaptığında bu tamamlanmışlık, kendini gerçekleştirmişlik hissini hissedebiliyor. Bu hissi bir gün kazanabilme umudumu yeşerten bir kitap oldu, tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.