4,5/5 - 4 Kişi Yorum Yap
35,1 TL
54,0 TL %35
Standart Teslimat : 11 Aralık - 15 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kanlı Topraklar Kitap Açıklaması


Orhan Kemal, çağdaş Türk romanının omurgasını oluşturan yazarlardandır. Kanlı Topraklar ise onun en önemli yapıtları arasında gösterilir. Yüksek bir tempo, karmaşık olay örgüsü, su gibi akan bir dil.. Başarılı karakter analizleriyle, Kayseri kültürünün o dönemlerdeki panoramasını da sunar bize Kanlı Topraklar. Anlatımdaki akıcılık ve karakterlerin canlılığı, okuru öyküye dahil eder. Orhan Kemal, yargılamadan anlamanın, Yukarıdan bakmadan anlatabilmenin, öğreticilik taslamadan eğitmenin de ustasıdır. Kanlı Topraklar, bu ustalığın bütün göstergelerini içinde barındıran, samimi bir roman...

Orhan Kemal'in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve aydınlığı yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.Sayfa Sayısı: 377

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Puanlamalar
%75
%25
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.04.2020

Bence şahane bir Orhan Kemal klasiği

Kitap çok yalın duru ve o kadar da içten gerek karakterler hepsi tam yerinde çok beğendim Orhan Kemalin klasiklerinden

24.12.2008

.

Adana özelinde, Cumhuriyet sonrası Türk insanının, çeşitli sınıfların ve her türlü insana dair davranışın harika bir anlatımı. Yöre insanının yaşam tarzı, şiveleri, alışkanlıkları, Çukurova´nın yaşamsal önemi.. Anadolu´yu adım adım gezemeden Türk insanının gerçeğini tanımanın en güzel yolu Orhan Kemal´i okumak olsa gerek. Yorum yazan diğer arkadaşa katılmıyorum, bence çok güzel bir eser, kesinlikle okuyun.

25.06.2008

Orhan Kemal'in yüzkarası..

Üstad O. Kemal burada roman nasıl yazılamaz, daha doğrusu iyi giden bir yazı nasıl berbat edilir onu göstermiş.. Her önüne geleni romana katan, başrol vermeye sıvanan Kemal tam manası ile mantarlamış. Kemal hayranı biri olarak şaşkınım. Okunmasa daha iyi.. Bu bağlamda; 1- el kızı 2- bereketli topraklar üzerinde 3- kaçak 4- dünya evi 5- serseri milyoner.. Kemal'in beşibiryerdesi..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.