4/5 - 18 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 440

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Orijinal Dili : İngilizce

Orijinal Adı : Hero With A Thousand Faces

Medya Cinsi : Ciltsiz

Daha önce Kabalcı Yayınları'yla okucuyla buluşan Joseph Campbell'ın kült kitabı Kahramanın Sonsuz Yolculuğu - A Hero With A Thousand Faces, şimdi İthaki etiketiyle karşınızda. Mit ... Tamamını gör
31,2 TL
48,0 TL %35
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Daha önce Kabalcı Yayınları'yla okucuyla buluşan Joseph Campbell'ın kült kitabı Kahramanın Sonsuz Yolculuğu - A Hero With A Thousand Faces, şimdi İthaki etiketiyle karşınızda. Mitoloji ve insan psikolojisi arasındaki güçlü bağa dair bu zamana kadar yazılmış en iyi kitap olma niteliğini taşıyan Kahramanın Sonsuz Yolculuğu, okuyucunun hayatını olumlu yönde değiştirecek bir özelliğe sahip. Nice kurgu eserinin ilham kaynağı olan kitap, özellikle Star Wars film serisinin başlıca esin kaynağı. 


 


Joseph Campbell, tüyleri diken diken edecek anlatımıyla en sevilen eserler listenize girmeyi bekliyor. Kahramanın Sonsuz Yolculuğu'nun çevirisi Sabri Gürses'e ait.


 


Yaratıcı yazarlık yapmak isteyenlere eşsiz bir kaynak!


 


(Editörden)


 


Mitlerin ve masalların gizemini çözmek için başvurulacak ilk kitap.


“Elinizdeki kitabın amacı, pek de karmaşık olmayan bir örnekler yığınını bir araya getirip kadim anlamın kendi kendini ortaya çıkarmasını sağlayarak dinsel ve mitolojik figürler altında çarpıtılmış bazı gerçekleri aydınlatmaktır. Eski öğretmenler ne dediklerini bilirlerdi. Hele onların simgesel dilini okumasını bir öğrendik mi, öğretilerinin anlaşılması için bir derlemecinin yeteneğinden fazlasına ihtiyacımız yoktur. Fakat ilk önce simgelerin dilbilgisini öğrenmeliyiz ve ben, bu esrara bir anahtar olarak psikanalizden daha iyi bir araç bilmiyorum.  


Psikanalizi konuya dair son söz olarak kabul etmesek bile, onun bir yaklaşım olarak iş görmesine izin verebiliriz. Buradan hareketle atılacak ikinci adım, dünyanın dört bir yanından bir dizi mitle halk hikâyesini bir araya getirmek ve simgelerin kendi adına konuşmalarına izin vermek olacaktır. Benzerlikler hemen gün yüzüne çıkacaktır; üstelik bunlar insanın gezegendeki binlerce yıllık ikameti boyunca yaşayageldiği temel gerçeklerin geniş ve şaşırtıcı biçimde değişmeyen bir ifadesini ortaya çıkaracaktır.”


-Joseph Campbell-


 


(Yayınevi Tanıtım Bülteninden)


 


 


 


 


 

 

Puanlamalar

%66,7
%22,2
%5,6
%0
%5,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

06.03.2019

Simgesel Yolculuk

Simgesel yolculuk olarak ezoterik inisiyasyon; bireyde, varlığın bir alt aşamasından bir üst aşamasına geçişi psikolojik olarak gerçekleştirmeye yönelik süreçtir. Burada amaç, bir takım simgesel eylemler ve fiziksel edimler aracılığıyla, bireye yeni bir yaşama "doğmak" üzere "öldüğü" duygusunu aşılamaktır.İnisiyasyon yoluyla, kişi daha "yetkin" bir tinsel duruma girmekte, "üstün" bir evrene ulaşmaktadır. Bu simgesel yolculuğun temel işlevi, kişinin, dış yaşamındaki her türlü koşullu durumunun ötesine geçmesidir. Bu bakımdan inisiyasyon, kişilerin varoluşsal rejimlerinde kökten bir değişim-dönüşüm yaratmalıdır…

18.05.2018

İnsanı derinden etkiliyor

Bu kitap için söylenecek çok söz yok... Muhteşem bir eser. Hayata bakış açınızı değiştiriyor... Üstelik yazarlığa meraklı olanlar, az da olsa yazarlığa dokunanlar bu kitabı kesinlikle okumalı. Bu kitap okunmadan öykü vs. yazılmaz!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız