4,5/5 - 26 Kişi Yorum Yap, Kazan!
22,73 TL
35,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 20 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 21 Ağustos
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 24 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi José Saramago, tartışmalara yol açan romanı İsa’ya Göre İncil’de İsa’nın yaşamını ve Hıristiyanlığın hikâyesini kutsal kitaplardaki kronolojiye sadık kalarak, ancak farklı bir bakış açısıyla anlatıyor. Anne rahmine düşmesinden başlayarak bir çocuk, bir genç olarak zayıflıklarını, öfkelerini, heyecanlarını, kararsızlıklarını ve Mecdelli Meryem’le olan aşk ilişkisini romanına yansıtırken İsa’yı, Tanrı’nın oğlu ve bir peygamberden ziyade insan olarak gösteriyor. İsa’nın ve Tanrı’nın üzerindeki kutsallık örtüsünü kaldırıyor ve böylelikle soru sormanın, sorgulamanın önünü açıyor. Din ve inanç adına yapılan şiddet dolu eylemlerle karanlık bir mesel; şaşırtıcı zenginlikleriyle ve derinlikleriyle dünyevi bir İncil olan bu roman, Saramago’nun ülkesini terk etmesine yol açmıştı.


“Orijinal, vahşi ve çok güzel bir kitap.”


-John Butt, Times Literary Supplement-


“Yazarın en iyi kitabı... Saramago’nun romanı, insanlığın ıstırabına karşı yoğun bir şefkatle dolu, olağanüstü, dokunaklı, inanışlara ters düşen bir anlatı.”


-James Wood, New Republic -


“Vahşi bir zekâyla, yumuşak bir tutkuyla ve şiirsellikle aydınlatılmış.”


-Los Angeles ,Times Book Review-


 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%80,8
%15,4
%0
%3,8
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

26.09.2015

Sorgulamak

İnsan aklı ve inancı dini bilinen bilinmeyeni sorgulayan harika bir kitap. Kabil ve Ölüm bir varmış bir yokmuş kitabındaki o cesur sorgulamayı bir daha hissediyoruz. Aklı ile inanana veya inanmayan herkesin okuması gereken bir kitap.

27.06.2015

Güzel kitap, fakat!..

388 sayfalık telifli bir kitabın indirimsiz üst fiyatı ortalama 20 TL civarıdır. Yayınevi bu kitabı aşağı yukarı aynı fiyata veriyor. Fakat arada bir fark varÿ; X miktarda indirim yaptıklarını iddia ediyorlar ???

20.03.2015

DİN VE İNSAN

Üzerinde çok yoğun okumalar,araştırmalar yapmaya yönelten,her şeyi alaşağı edip yeniden yorumlama gereksinimi hissettiren zekice,birikim dolu ve çok iyi kurgulanmış, olağanüstü bir kitap. Daha önce Kabil´i okumuştum. Ondan da çok hoşlanmış ve eğlenmiştim.  Artık sorulduğunda en sevdiğim yazar J.Saramago diyeceğim. İlk fırsatta diğer yapıtlarını da edinip okumak istiyorum.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız