4,5/5 - 28 Kişi Yorum Yap
25,55 TL
35,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 06 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 08 Ağustos
Standart Teslimat : 10 - 14 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi José Saramago, tartışmalara yol açan romanı İsa’ya Göre İncil’de İsa’nın yaşamını ve Hıristiyanlığın hikâyesini kutsal kitaplardaki kronolojiye sadık kalarak, ancak farklı bir bakış açısıyla anlatıyor. Anne rahmine düşmesinden başlayarak bir çocuk, bir genç olarak zayıflıklarını, öfkelerini, heyecanlarını, kararsızlıklarını ve Mecdelli Meryem’le olan aşk ilişkisini romanına yansıtırken İsa’yı, Tanrı’nın oğlu ve bir peygamberden ziyade insan olarak gösteriyor. İsa’nın ve Tanrı’nın üzerindeki kutsallık örtüsünü kaldırıyor ve böylelikle soru sormanın, sorgulamanın önünü açıyor. Din ve inanç adına yapılan şiddet dolu eylemlerle karanlık bir mesel; şaşırtıcı zenginlikleriyle ve derinlikleriyle dünyevi bir İncil olan bu roman, Saramago’nun ülkesini terk etmesine yol açmıştı.


“Orijinal, vahşi ve çok güzel bir kitap.”


-John Butt, Times Literary Supplement-


“Yazarın en iyi kitabı... Saramago’nun romanı, insanlığın ıstırabına karşı yoğun bir şefkatle dolu, olağanüstü, dokunaklı, inanışlara ters düşen bir anlatı.”


-James Wood, New Republic -


“Vahşi bir zekâyla, yumuşak bir tutkuyla ve şiirsellikle aydınlatılmış.”


-Los Angeles ,Times Book Review-


 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%75
%21,4
%0
%3,6
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.03.2020

Tanrı, Çoban ve İsa'nın ilişkisi üzerine..

Jose Saramago'nun ilk okuduğum kitabıdır. "Zamanla gerçekler yalana, yalanlar gerçeğe dönüşebilir." sözü aklıma ebedi olarak yazılmış; okuduğum her satırı beni ve şüpheci düşüncelerimi ebedi sonsuzluğa kavuşturmuştur. İnce ince giydirip ilmik ilmik dokuduğu çok cesur bir kitaptır. Cesaretine hayranım Jose..

26.09.2015

Sorgulamak

İnsan aklı ve inancı dini bilinen bilinmeyeni sorgulayan harika bir kitap. Kabil ve Ölüm bir varmış bir yokmuş kitabındaki o cesur sorgulamayı bir daha hissediyoruz. Aklı ile inanana veya inanmayan herkesin okuması gereken bir kitap.

27.06.2015

Güzel kitap, fakat!..

388 sayfalık telifli bir kitabın indirimsiz üst fiyatı ortalama 20 TL civarıdır. Yayınevi bu kitabı aşağı yukarı aynı fiyata veriyor. Fakat arada bir fark varÿ; X miktarda indirim yaptıklarını iddia ediyorlar ???

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.