Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İsa'ya Göre İncil

İsa'ya Göre İncil

İsa'ya Göre İncil

9/10 - 25 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: E. Efe Çakmak
Yayınevi :

Kırmızı Kedi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi José Saramago, tartışmalara yol açan romanı İsa’ya Göre İncil’de İsa’nın yaşamını ve Hıristiyanlığın hikâyesini kutsal kitaplardaki kronolojiye sadık kalarak, ancak farklı bir bakış açısıyla anlatıyor. Anne rahmine düşmesinden başlayarak bir çocuk, bir genç olarak zayıflıklarını, öfkelerini, heyecanlarını, kararsızlıklarını ve Mecdelli Meryem’le olan aşk ilişkisini romanına yansıtırken İsa’yı, Tanrı’nın oğlu ve bir peygamberden ziyade insan olarak gösteriyor. İsa’nın ve Tanrı’nın üzerindeki kutsallık örtüsünü kaldırıyor ve böylelikle soru sormanın, sorgulamanın önünü açıyor. Din ve inanç adına yapılan şiddet dolu eylemlerle karanlık bir mesel; şaşırtıcı zenginlikleriyle ve derinlikleriyle dünyevi bir İncil olan bu roman, Saramago’nun ülkesini terk etmesine yol açmıştı.


“Orijinal, vahşi ve çok güzel bir kitap.”


-John Butt, Times Literary Supplement-


“Yazarın en iyi kitabı... Saramago’nun romanı, insanlığın ıstırabına karşı yoğun bir şefkatle dolu, olağanüstü, dokunaklı, inanışlara ters düşen bir anlatı.”


-James Wood, New Republic -


“Vahşi bir zekâyla, yumuşak bir tutkuyla ve şiirsellikle aydınlatılmış.”


-Los Angeles ,Times Book Review-


 (Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2012

Baskı Sayısı : 8. Basım

Sayfa Sayısı : 364

Dil : Türkçe

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786052982778


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Sorgulamak

İnsan aklı ve inancı dini bilinen bilinmeyeni sorgulayan harika bir kitap. Kabil ve Ölüm bir varmış bir yokmuş kitabındaki o cesur sorgulamayı bir daha hissediyoruz. Aklı ile inanana veya inanmayan herkesin okuması gereken bir kitap.

Güzel kitap, fakat!..

388 sayfalık telifli bir kitabın indirimsiz üst fiyatı ortalama 20 TL civarıdır. Yayınevi bu kitabı aşağı yukarı aynı fiyata veriyor. Fakat arada bir fark varÿ; X miktarda indirim yaptıklarını iddia ediyorlar ???

DİN VE İNSAN

Üzerinde çok yoğun okumalar,araştırmalar yapmaya yönelten,her şeyi alaşağı edip yeniden yorumlama gereksinimi hissettiren zekice,birikim dolu ve çok iyi kurgulanmış, olağanüstü bir kitap. Daha önce Kabil´i okumuştum. Ondan da çok hoşlanmış ve eğlenmiştim.  Artık sorulduğunda en sevdiğim yazar J.Saramago diyeceğim. İlk fırsatta diğer yapıtlarını da edinip okumak istiyorum.