71,5 TL
Standart Teslimat : 04 Ekim - 07 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İsa'ya Göre İncil Kitap Açıklaması

 

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi José Saramago, tartışmalara yol açan romanı İsa’ya Göre İncil’de İsa’nın yaşamını ve Hıristiyanlığın hikâyesini kutsal kitaplardaki kronolojiye sadık kalarak, ancak farklı bir bakış açısıyla anlatıyor. Anne rahmine düşmesinden başlayarak bir çocuk, bir genç olarak zayıflıklarını, öfkelerini, heyecanlarını, kararsızlıklarını ve Mecdelli Meryem’le olan aşk ilişkisini romanına yansıtırken İsa’yı, Tanrı’nın oğlu ve bir peygamberden ziyade insan olarak gösteriyor. İsa’nın ve Tanrı’nın üzerindeki kutsallık örtüsünü kaldırıyor ve böylelikle soru sormanın, sorgulamanın önünü açıyor. Din ve inanç adına yapılan şiddet dolu eylemlerle karanlık bir mesel; şaşırtıcı zenginlikleriyle ve derinlikleriyle dünyevi bir İncil olan bu roman, Saramago’nun ülkesini terk etmesine yol açmıştı.


“Orijinal, vahşi ve çok güzel bir kitap.”


-John Butt, Times Literary Supplement-


“Yazarın en iyi kitabı... Saramago’nun romanı, insanlığın ıstırabına karşı yoğun bir şefkatle dolu, olağanüstü, dokunaklı, inanışlara ters düşen bir anlatı.”


-James Wood, New Republic -


“Vahşi bir zekâyla, yumuşak bir tutkuyla ve şiirsellikle aydınlatılmış.”


-Los Angeles ,Times Book Review-


 (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.03.2022

Mükemmel

Yazarın her kitabı ayrı tat veriyor. Yine çok beğendiğim bir romanı oldu bu kitap. Akıcı dili , farklı bakış açısıyla insanın sorgulamasına ve ayrı bir tat almasına olanak veriyor. Çok beğendim

01.07.2021

Harika!

Yazarın ''Körlük'' ten sonra okuduğum ikinci kitabıydı ve en az onun kadar muhteşemdi. Yazarın cesaretine, sorgulama yeteneğine, anlatım tarzına hayran olmamak elde değil!!

11.12.2020

Jose Saramago

Yazarın, okuyacağım ikinci kitabı bu. Körlük'ü çok beğenerek okumuştum bu kitapta da aynı tadı  almayı bekliyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.