78,0 TL
Standart Teslimat : 13 Temmuz - 16 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İnsanlık 2.0 Kitap Açıklaması

 


Ray Kurzweil, son yıllarda tekillik hakkında üretilen tüm bilgi birikimini tek bir ciltte toplamış, cildi de kapımıza çivilemiştir. Savları yine de öylesine inanılmaz ki, eğer bunlar doğruysa, bu, bildiğimiz anlamıyla dünyanın sonu ve ütopyanın başlangıcı anlamına gelmekte. On yılın en çok konuşulan kitaplarından biri olmaya aday.

"Ray Kurzweil, tanıdığım insanlar arasında yapay zekânın geleceğini en iyi öngörebilen kişi. İnsanı meraklandıran bu yeni kitabı, bilgi teknolojilerinin insanlığın biyolojik sınırlarını aşmasını sağlayacak kadar hızlı geliştiği, yaşamlarımızı bugün hayal bile edemeyeceğimiz biçimlerde dönüştüren bir geleceği öngörüyor. "
-Bill Gates-

"Kurzweil'in ana düşüncesini herkes kavrayabilir: İnsanlığın teknolojik bilgisi, geleceğe dair baş döndürücü beklentilerle çığ gibi büyümektedir. Temel konular net biçimde dile getirilmiş. Ama daha bilgili, daha araştırmacı olanlar için yazar görüşlerini büyüleyici ayrıntılarla ortaya koymuş... İnsanlık 2.0 sarsıcı bir bakışa ve yürekliliğe sahip."
-Janet Maslin, The New York Times-

"Gerçekten, ama gerçekten çok iyi. Müthiş bir biçimde iyi."
-Businessweek.com-

"Ray'in iyimser kitabı hem okunmayı hem de üzerinde düşünmeyi hak ediyor. Umutlar ve tehlikelerin dengesi konusunda Ray'den farklı düşünen benim gibiler için bu kitap, ivmelenen bu olanaklardan doğan daha büyük kaygıların ele alınması için sürdürülmesi gereken diyaloğa açık bir çağrıdır."
-Bill Joy, Sun Microsystems-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 720

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.04.2020

Olağanüstü bir bilim insanı

Geleceğe bakış açısıyla olağanüstü bir bilim insanı. 2020 ile ilgili öngörülerinin çoğu gerçekleşmiş durumda . Herkese tavsiye ederim.

02.12.2019

Efsane Ray Kurzweil

Bence Ray Kurzweil dünyadaki en zeki 3-5 kişiden biri. Adamın gelecekle ilgili tahminleri bilim kurgu filmlerine benzese de bilimsel olarak oldukça ikna edici şekilde anlatıyor, özellikle de yapay zeka ile ilgili fikirleri oldukça sıradışı ve gerçekçi, ne de olsa bununla ilgili birçok proje üzerinde çalışarak elde ettiği deneyimlere dayanarak gelecekle ilgili tahminler yapıyor.Fakat bilinç denen önemli şeyi maalesef gözardı etmektedir, daha çok felsefe ile ilgili kavram olduğunu vurgulayarak bu konunun üzerinde fazla durmamaya çalışıyor.Ayrıca insanlara darvinizm’i aşılamaya çalışıyor, ne kadar bilimsel gerçekler üzerinde dursa da bu tür teorileri de sanki ispatlanmış bilgi olarak okuyuculara anlatmaya çalışıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.