3,5/5 - 42 Kişi Yorum Yap
25,2 TL
40,0 TL %37
Standart Teslimat : 21 Ekim - 25 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İnsan Vücuduna Seyahat Kitap Açıklaması

“Muhteşem... Bunun gibi bir kitap okumadım.”


-John Berger-


 


“...sinir kasa, kas kirişe, kiriş ise sağduyuya uyar. Ve sağduyu, ruhun makamıdır.”


-Leonardo da Vinci-


 


Vücudumuzu yakından tanıdığımızı zannederiz ama insan bedeni aslında çoğumuz için keşfedilmemiş topraklardır. Kaçımız kalbin insan refahıyla nasıl bir bağlantısı olduğunu biliyor? Ya da epilepsi nöbetlerinin beyni nasıl etkilediğini? Veya ayağın insanlık açısından neden belirleyici rol üstlendiğini? Ödüllü yazar Gavin Francis İnsan Vücuduna Seyahat’te okurları bedenin saklı kalmış patikalarında gizemli bir yolculuğa çıkarırken organlarımızın mucizevi işleyişini anlamamızda bize rehberlik ediyor.


 


Cerrah, acil tıp uzmanı ve aile hekimi olarak edindiği tecrübelerden yola çıkan Francis hastalarının öykülerini, tıp tarihi, felsefe ve edebiyatla harmanlayarak insan vücudunu hastalıkta ve sağlıkta, yaşarken ve ölürken anlatıyor. İnsan Vücuduna Seyahat özünde insan olmanın anlamına dair derin düşünceler barındıran, vücudunuza bakış açınızı değiştirecek şiirsel ve dokunaklı bir kitap.


 


“Yılın Kitabı”


-Observer – Sunday Times – Economist – Sunday Herald-


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%54,8
%16,7
%11,9
%11,9
%4,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.02.2021

*

Sağlık bölümü ile alakam yok ama bu konularda bilgi edinmeyi seven biri olarak kitabı kesinikle tavsiye ediyorum. Her ne kadar halk dilinde yazılmış olsa da birçok terim içeriyor ve okurken sürekli araştırmak zorunda kalıyorsunuz. Hem iyi hem kötü :) Çok fazla sey öğrenebiliyorsunuz ama terimleri araştırdığınız sırada konuyu başa sarmak gerekebiliyor.

29.01.2021

harika

okuma alışkanlığı kazandırabilecek merak uyandıran harika bir kitap. dostlarıma tavsiye hatta hediye ediyorum. tavsiye ederim.

13.12.2020

hastaliklara bi de böyle bakın

hastaliklarin altindaki yasanilan olaylarla ilintilerini doktorun dilinden anlatmis

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.