3,5/5 - 36 Kişi Yorum Yap
20,3 TL
32,0 TL %37
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 - 04 Mart
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Muhteşem... Bunun gibi bir kitap okumadım.”


-John Berger-


 


“...sinir kasa, kas kirişe, kiriş ise sağduyuya uyar. Ve sağduyu, ruhun makamıdır.”


-Leonardo da Vinci-


 


Vücudumuzu yakından tanıdığımızı zannederiz ama insan bedeni aslında çoğumuz için keşfedilmemiş topraklardır. Kaçımız kalbin insan refahıyla nasıl bir bağlantısı olduğunu biliyor? Ya da epilepsi nöbetlerinin beyni nasıl etkilediğini? Veya ayağın insanlık açısından neden belirleyici rol üstlendiğini? Ödüllü yazar Gavin Francis İnsan Vücuduna Seyahat’te okurları bedenin saklı kalmış patikalarında gizemli bir yolculuğa çıkarırken organlarımızın mucizevi işleyişini anlamamızda bize rehberlik ediyor.


 


Cerrah, acil tıp uzmanı ve aile hekimi olarak edindiği tecrübelerden yola çıkan Francis hastalarının öykülerini, tıp tarihi, felsefe ve edebiyatla harmanlayarak insan vücudunu hastalıkta ve sağlıkta, yaşarken ve ölürken anlatıyor. İnsan Vücuduna Seyahat özünde insan olmanın anlamına dair derin düşünceler barındıran, vücudunuza bakış açınızı değiştirecek şiirsel ve dokunaklı bir kitap.


 


“Yılın Kitabı”


-Observer – Sunday Times – Economist – Sunday Herald-


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%55,6
%16,7
%11,1
%13,9
%2,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.03.2019

Nefis

Tıp tarihi, felsefe ve edebiyat bir arada. Okuması inanılmaz keyifli, anlaşılamayan doktor yazılarının aksine sanki arkadaşınızla sohbet ediyormuşsunuz hissi. İnsana önem veren, bedenini tanımak isteyen herkes okumalı. "İnsan dediğin nedir ki, dalından toprağa düşen yapraktan başka?" ~ Apollo'nun Konuşması, İlyada, XXI. bölüm, 528

14.10.2018

Zaman Kaybı

Kitabın adına ve kapaktaki insan vücuduna bakıp aldanmayın yazar hekimlik sürecinde başından geçen vakaları anlatıyor, tıpla alakalı değilseniz zaman kaybı olabilir, gerçi doktor bile olsanız sıkıcı gelebilir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız