4/5 - 105 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 304

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

'Kendimizle aramızdaki fark, bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür.'MontaigneSiz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götür ... Tamamını gör
21,0 TL
30,0 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

David Eagleman

David Eagleman

David Eagleman Stanford Üniversitesi’nde nörobilim alanında çalışmaktadır. Bir nörobilimcinin gözünden insan olmanın anlamını sorgulayan The Brain isimli belgeselin hazırlayıcısı ve sunucusudur. Zaman algısı, görme, sinestezi ve nörobilimin hukuk sistemi ile kesişimi, Dr. Eagleman’ın üzerinde çalıştığı başlıc ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


'Kendimizle aramızdaki fark, bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür.'
Montaigne

Siz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götüren kim? Neden sır saklamakta böylesine başarısız, nedenini bilmeden birini çekici bulmakta bu kadar başarılıyız? Eğer bilinçli zihin, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan ben, buzdağının yalnızca görünen kısmıysa, zihninizin geri kalanı tüm bir ömür neyle iştigal etmekte?
Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan -ve neredeyse şimdiden klasikleşen- kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz ya da hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Sadakat geninden sizi olmadığınız birine dönüştüren beyin zedelenmelerine; optik yanılsamalardan striptizcilerin neden ayın belirli zamanlarında daha çok para kazandığına; Truva fatihi Odysseus'tan renkleri işitip biçimleri tadabilen sinestezik insanlara kadar geniş bir yelpazeden vakaları ve araştırmaları bir araya getiren Incognito, beynimizin işleyişi ve çelişkileri hakkında olağanüstü bir keşif yolculuğu sunuyor.

"Bir kitap okudum, hayatım değişti."
İsmet Berkan, Hürriyet

"Zihniniz bu kitap için size teşekkür edecek."
Wired


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 275

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

 

Puanlamalar

%64,4
%16,3
%7,7
%5,8
%5,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.12.2016

Mükemmel...

Nöroloji, düşünme süreçleri, beyin konusunda eşsiz bilgilere erişeceğiniz mükemmel bir kitap. Belki ilk 2 bölümde oldukça fazla bilgi içerikli fakat diğer bölümler gayet anlaşılır ve aydınlatıcı. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

04.05.2016

Güzel kitap:)

Neden daha önce bu kitabı okumamışm dedigim bir kitap :) kesinlikle tavsiye ediyorm.

01.05.2016

hz. muhammed´i eleştirmek

yazarı hz. muhammed´i eleştirdiği için eleştirmek saçma olur . zaten yazar eğer hz. muhammed´in tebliğ ettiği şeylere inansaydı müslüman olurdu .
onu bu konuyla ilgili fikrini eleştirmek inancını eleştirmek olur . çünkü onun islam´a inanmamasının temel nedeni bu