91,2 TL
Standart Teslimat : 10 Şubat - 13 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

İlahi Nizam ve Kainat - Günümüz Türkçesiyle Kitap Açıklaması

 

Ruh ve beden ilişkisini hem manevi hem bilimsel vurgularla ifade eden İlahi Nizam ve Kainat kitabı, varoluşsal döngüleri betimsel bir dille aktarıyor. Kitap, kainatın içerisinde yer alan her şeyle ilgili aforizmalar içeriyor. Eser, sanatçı ve hekim Bedri Ruhselman tarafından kaleme alınıyor. Bu yüzden onun hem sanatsal hem bilimsel bakış açısını gözler önüne seriyor. Üstelik tamamen gerçek bilgilerle yazıldığı için okuyucuyu kendisine çekiyor. Psikolojik ve tıbbi gerçekler, yine bu eser içerisinde yer alıyor.

 

''İlahi Nizam ve Kainat'' adlı kitabı neden okumalısınız?

İlahi Nizam ve Kainat eserinde hayat yolculuğu çok farklı noktalara değinerek açıklanıyor. Mental olarak ve manevi olarak farklı düşüncelerle desteklenen kitabın hayata ve varoluşa dair değindiği noktalar dikkat çekiyor. Eser, günümüz Türkçesine çevrildiği için rahat bir şekilde okunabiliyor. Kitap, sade bir anlatım ile bilimsel ve mantıklı bilgiler içeriyor. Maddenin hâlleri, ruhani durumların açıklamaları, her şeyin bir düzen dahilinde nasıl işlediği aktarılıyor. İlahi Nizam ve Kainat, her dönem kendini güncel tutan ve yıllar geçse de okunabilecek bir eser olarak öne çıkıyor. Yıllar önce basılmasına rağmen yazıldığı döneme, ilk yayımlandığı döneme ve şu ana etki edebilecek bilgiler içeriyor. İçerisinde kanserden eski dönem uygarlıklarına, rüyalardan sevgiye kadar birçok farklı konu hakkında farklı bilgiler yer alıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İlahi Nizam ve Kainat adlı eser, yazarı Bedri Ruhselman tarafından 1959 yılında kaleme alınır. Ancak bu eser yıllarca piyasaya çıkmaz ve yazar Bedri Ruhselman'ın talimatıyla saklanır. Ruhselman, ölümünden sonra da bunun böyle devam etmesi için talimat verse de eser; artık zamanı geldiği düşünülerek yazıldıktan tam 54 yıl sonra ortaya çıkarılır. Eserin orijinalinde eski Türkçe kullanıldığı için kitap yeniden düzenlenir ve düzenlenmiş hâli piyasaya sürülür. Aynı zamanda bir hekim olan yazar Bedri Ruhselman'ın hekim olduğu kadar iyi bir sanatçı ve keman virtüözü olduğu bilinir. 2 Nisan 2013 tarihinden beri piyasada olan eser toplamda 320 sayfadan oluşur. Kitap ülkemizde metapsişik alanının ilk örneklerinden biri olarak diğer kitaplardan ayrılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bu tarz kitaplarda en önemli nokta, bilgilerin gerçek hayatla uyumluluğu oluyor. Medyumluk konulu kitapları sevenler, evren nizamına ilgi duyanlar ve Doktor Bedri Ruhselman'ın tezleri, görüşleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler için önerilebilecek eserlerden bir diğeri Dr. Bedri Ruhselman'dan Medyumluk adlı kitap. Ayrıca sevilerek okunan, her dönem etkisini sürdüren ve Carl Gustav Jung tarafından yazılan Ruh kitabı da önerilerimiz arasında bulunuyor.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.06.2021

Okunmalı

İlginç bilgiler veren bir kitap.Dünya ya gelme sebebinizi öğrenmiş oluyorsunuz. Merak ettigim ruh ile ilgili sorularıma cevaplar almış oldum. Tekamüle ermek ve Dünya nın sonu ile ilgili yazılanlara inanır ya da inanmazsınız.Okumakta fayda var

15.02.2021

Sepetimde

Olumak istediğim bir kitap merak ediyorum

15.12.2020

Yorum

Kadim bilgiler ışığında kadim bir rehber.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.