Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Görmek

Görmek

Görmek

9/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Işık Ergüden
Yayınevi :

Kırmızı Kedi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Körlük’ün adı bilinmeyen ülkenin adı bilinmeyen kentindeyiz yine. Üstelik yaşanan trajedinin üzerinden çok da geçmemiş, uyandırdığı dehşetin hatırası taze, mağdurları da hâlâ sağken yeni bir felaket, daha doğrusu olağandışı bir hal geliyor kentin başına. Seçim yapılıyor, sandıklar kuruluyor.


Ancak beklenmedik bir şey oluyor ve oyların büyük çoğunluğu boş çıkıyor. Hükümet bir komplo şüphesiyle derhal teyakkuza geçerek bu beklenmedik durumu siyasal düzenin çarkları içinde öğütmeye çalışıyor; sonuç alamayınca da çareyi sıkıyönetim ilan ederek kenti terk etmekte buluyor. Fakat beklentinin aksine, düzenin yokluğunda düzensizlik baş göstermeyince, onu çıkarmak da yine siyasal erke düşüyor.


Saramago, hiciv ile alegoriyi derin bir kavrayış ve keskin bir görüyle harmanladığı, o muazzam dil cambazlığıyla devamlı eşeleyerek zihnimizde karıncalanmadık yer bırakmadığı bu unutulmaz eserinde, hamaset denen düşünce fukaralığının ve onun kovuklarında yuvalanan güç saplantısının ipliğini pazara çıkarıyor. Fars hiç bu kadar trajik anlatılmamıştı.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 324

Medya Cinsi : Ciltsiz

Orijinal Adı : Ensaio sobre a Lucidez

ISBN: 9786052981320


Yorumlar (1)

Jose Saramagonun kalemini çok sevdim .

Yazarın körlük kitabının devamıdır. Körlük sürükleyiciliği yok belki ama inanılmaz düşündürücü bir dilde yazılmış. Çok beğendim ve yazarın diğer kitaplarını da hemem aldım . Tavsiye ediyorum, yazar favori yazarlarınızdan olacak. Sevgiler.