Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Gizli Öğreti 1. Cilt Kitap Açıklaması

 

H.P. Blavatsky’nin  ‘’Peçesiz İsis’’ten sonra 1888’te yayınlanan, dünyada büyük yankılar uyandırmış diğer bir başyapıtı, iki büyük ciltlik ‘’Secret Doctrine’’ (Gizli Öğreti) ilk cildi ile  okuyucusuna sunuluyor. Kadim kitaplar kategorisinde kaynak niteliğindeki bu dev eseri küçük bir kapak yazısına sığdırmak mümkün olmadığı için içeriğindeki belli başlı konulardan birkaç notlar vererek ve eserin derin sözlerinden bazı alıntılar ekleyerek okuyucuyu muhteşem yolculuğuyla baş başa bırakıyoruz:


 


Dzyan Kitabı, Yedi sayısı, 7 sır, 7 gezegen, Yedili Gezegen zincirleri, Mısır’ın ‘’Ölüler Kitabı’’, Büyük Piramit, Kral Odası’nın sırrı, Kedi gözü, Kutsal Geometri, Pi Sayısı, Atlantis, Lemurya, Paskalya Adası Heykelleri, Vedalar, Upanişadlar, Puranalar, Söz ve Ses’in Gücü, Ay Miti, Ateş’in Gizemi, Güneş, Gezegenler, Atom’un Kozmik ve Ezoterik yapısı, Monad, Kuyrukluyıldız, Nebula, Akasa, Ether, Kozmik Elektrik Fohat, Dört Yön ve Gözcüler, Yılan, Ejder ve Ağaç  Mitleri, Siyah Kuğu, Karma, Pralaya, Elementlerin Sırrı, Dhyan Chohan’lar, Anima Mundi,  Rüyasız Uyku, vs., vs. .


 


‘’ Çoğu paha biçilmez inciler, çoğu aklın mücevheri, onun değerini anlayamayan ve döndürüp bize kiralayan bir düşmana verilmektedir.’’


‘’Ah, benim kalbim, dönüşümlerim için gerekli olan, atalardan gelen kalbim, terazilerin muhafızları önünde kendini benden ayırma, sen benim göğsümün içindeki kişiliğimsin, bedenlerimin üzerinde beni izleyen eşimsin’’--Mısır’ın Ölüler Kitabı.


‘’Alfa ile Omega arasında dikenlerle çevrilmiş o yorucu Yol vardır, önce aşağı doğru iner, sonra tepeye doğru kıvrılır ve mutlak sona gelir.’’


‘’Melekler bir insan olmayı arzularlar;  çünkü kusursuz bir insan, bir insan-tanrı bütün meleklerin üstündedir.’’


‘’Bütün Sonsuzluk’ta bir parmak genişliğinde bile boş Uzay yoktur!’’


Ruya S.Uğurlu—Çevirmen


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.02.2022

Uzun soluklu okunacak bir eser

24.01.2021

Ezoterizm

İlgilenenler için çok değerli bi kitap

15.09.2020

ezoterik

uzun zamandır beklediğim bir eser

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.