4/5 - 27 Kişi Yorum Yap
27,0 TL
45,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 28 Eylül
Standart Teslimat : 30 Eylül - 06 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 

 

“Geleceğimizin yıldızlarda olduğunu düşünürdük. Artık genlerimizde olduğunu biliyoruz.”

- James Watson, DNA’nın Nobel ödüllü kaşiflerinden - 

Gen. İnsanoğlunu inşa eden, onu tanımlayan kaynak kod. Sahip olduğumuz en insani şey. Ve onu anlamaktan ona yön verebilmeye geçtiğimiz bugünlerde, türümüzün belki de verip vereceği en büyük bilgelik sınavının konusu.

Tüm Hastalıkların Şahı’yla Pulitzer kazanan Siddhartha Mukherjee, kendi ailesindeki şizofreni geçmişinden yola çıkarak bizleri bilim tarihinin en güçlü ve tehlikeli fikirlerden birinin doğuşu, gelişimi ve geleceği üstüne muazzam bir yolculuğa çıkarıyor. Mendel’in bezelyeleri ile filizlenen bir fikrin Darwin’le birlikte yeşermesi, Nazilerin elinde tehlikeli bir silaha dönüşüp ırk ve kimlik tartışmalarının başköşesine yerleşmesi, ardından modern genetik, insan genomu haritası ve o büyük soru: Eğer genetikle oynamak, çocuklarımızın yazgılarını ve kimliklerini belirlemek mümkünse insan olmak ne anlama gelir? Genetik bilimin ahlaki labirentinde yolumuzu nasıl çizeceğiz?

Kraliyet Akademisi Bilim Kitabı Ödülü ve Wellcome Kitap Ödülü Finalisti olan GEN – Hayli Kişisel Bir Hikâye, genetiğin sadece bir laboratuvar bilimi değil, yarınımızın kaçınılmaz bir parçası olduğunu su götürmez biçimde ortaya koyan, olağanüstü bir kitap.

Bu belki de bugüne kadar anlatılmış en muhteşem dedektiflik hikayesi. Aristo’dan Francis Collins’e kadar binlerce araştırmacı, her hücrenin merkezinde yer alan soru işaretlerini bin yıl boyunca çözmeye çalışıyorlar. Gen de tıpkı Tüm Hastalıkların Şahı gibi, dahiyane, sürükleyici, coşkulu bir kitap. “İnsan olmak ne demektir?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız, bu kitabı okumak zorundasınız.

- ANTHONY DOERR - 

 

Özgün Kapak Tasarımı: Suzanne Dean

Sayfa ve Kapak Uyarlama: Betül Güzhan

 

 

 

 

Puanlamalar

%59,3
%25,9
%11,1
%0
%3,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.02.2020

Müthiş

Genetik ve biyoteknoloji konusunda ufuk açıcı müthiş bir kitap. hem içerik olarak bilgi dolu hem de kolaylıkla okunabilecek şekilde yazılmış bir kitap. Konu hakkında biraz bilginiz olması bile kitabı okuyup anlayabilmeniz için yeterli. Kitabın biraz kalın olma sebebi  ise konuların bağlamından kopmadan herkesin anlayabileceği şekilde anlatılması. Kesinlikle okunmasını tavisye ederim.

29.11.2019

genom hakkında merakınızı giderekcek keyifle okuyabileceğiniz bir kitap

Biyoteknoloji, canlıların genetik donanımı hakkında tarihsel gelişimi de ön plana çıkarak güzel bir anlatımla ele almış, konu biraz Teknik olmakla birlikte kurgu anlatım ve çeviri oldukça başarılı, keyifle okunacak ve bu konudaki bilgileriniz güncelleyerek pekiştirecek güzel bir kitap,

05.08.2019

Gen: Hayli Bir Kişisel Hikâye

Meraklıların çok seveceği, konuya yabancı okuyucuların bile rahatlıkla anlayabileceği açıklıkta yazılmış bir kitap. Konuyla ilgili yerinde ve net açıklamalara, örneklere ve çalışmalara yer verilmiş. Sıkmıyor ve çok akıcı. Konularla ilgili çalışmaların kronolojik sırayla verilmesi kafa karışıklıklarını önlüyor. Çalışmalar; teknik ve ahlaki boyutlarda tarafsızca ele alınmış. Özellikle ilginiz varsa okumakla yetinmeyip ders kitabı gibi de yanınızda her daim tutacağınız güncel bir kitap olacağını düşünüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.