Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


New York Times'ın en çok satanlar listesindeki Olanaksızın Fiziği (Physics of the Future) kitabında, önümüzdeki yüzyılın baş döndürücü, kışkırtıcı ve neşelendirici bir görünümünü, geleceği laboratuarlarında şimdiden icat eden, dünyanın en iyi üç yüzden fazla bilim insanıyla yaptığı görüşmelere dayanarak bize anlatıyor. Sonuç, tıpta, bilgisayarlarda, yapay zekayada, nanoteknolojide, enerji üretiminde ve uzay yolculuğunda devam edegelen devrimsel gelişmelerin, en otoriter ve bilimsel olarak hatasız bir tasviri.

Michio Kaku, başından sonuna kadar, sert ve soğuk bilimsel prensipleri aydınlığa kavuşturuyor, belli başlı teknolojilerin büyüyebilme oranlarını, ne kadar ileriye gidebileceklerini ve onların nihai limitlerini ve risklerini sorguluyor. 2100'e giden yıllara heyecan uyandıran bir bakış fırlatmak için çok büyük miktarda bilgiyi bir araya getiren Geleceğin Fiziği, önümüzdeki yüz yılın nefes kesecek bilimsel devrimlerinin içine doğru heycanlı, harikulade bir yolculuk sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 454

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Odtü

 

Puanlamalar

%63,2
%5,3
%10,5
%10,5
%10,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

11.04.2020

En Olası Gelecekler

Michio Kaku gibi geniş görüşlü bir teorik fizikçiden yakın ve uzak gelecekte olacakları ilgi çekici ve sürükleyici bir biçimde okumak tatmin edici.

21.03.2019

Geleceğe Dair Bir Kitap

Geleceği merak edenler için güzel bir kitap. Bilimin belli alanlarında yaşanan öngörülebilecek gelişmeleri geleceğe uyarlıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.