65,0 TL
Standart Teslimat : 23 Mayıs - 26 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Felsefe Tarihi Kitap Açıklaması

 

“Felsefe tarihinin Yunanlarla başlamasının kültürel bir nedeni var. Batı dünyasının düşünce biçimini şekillendiren Yunan düşüncesidir ve yaklaşık üç bin yıldır nasıl düşündüğümüzü anlamak için Yunanların ne düşündüğünü anlamak zorundayız.

Batı düşüncesinin tamamı yanlış olsa bile, nereden geldiğimizi ve ne olduğumuzu anlamamız için o düşünce hakkında bilgi sahibi olmalıyız.

Aksi takdirde öğrencilere Yunan mitolojisini incelemenin bir âlemi olmadığını, çünkü bir yığın hayal ürününden başka bir şey olmadığını söylemiş oluruz, o zaman da Homeros ile Vergilius’un neden söz ettiğini anlamalarını engellemiş oluruz.”

–Umberto Eco

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.09.2021

Güzel

Çok iyi anlatımı var

23.01.2021

ECO

Umberto Eco'ya ayrı bir hayranlığım var. Dili çok iyi. Felsefe tarihine yaklaşımını merak ettiğimden alıyorum. Çeviri umarım iyidir.

05.12.2020

Felsefe Şöleni

Umberto Eco' nun editörlüğünde hazırlanmış olan ve Antik Yunan' a başka bir ifade ile Felsefenin başlangıç zamanlarına odaklanan Felsefe Tarihi kitabı felsefenin karmaşık kulvarlarını anlaşılabilir ve eğlenceli hale getiriyor. Mutlaka edinin derim...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.