45,5 TL
Standart Teslimat : 03 Ekim - 06 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Evrim Teorisi Felsefe ve Tanrı Kitap Açıklaması

 


Evrim Teorisi bilimselliğin kriterlerini karşılamakta mıdır? Platon`un, Aristoteles`in, Leibniz`in, Hume`un, Kant`ın, Popper`ın, Kuhn`ıın felsefeleriyle bu teorinin nasıl bir bağlantısı vardır? Evrirn Teorisi`nin felsefî ve teolojik sonuçları nelerdir,,? Tanrı`nın var olup olmadığı meselesiyle Evrirn Teorisi`nin nasıl bir ilişkisi bulunmaktadır? Tanrı`nın varlığını rasyonel olarak ternellendirmeye çalışan tasarım deliline, Evrim Teorisi tehdit oluşturmakta mıdır? Evren, doğa yasaları, evrensel tüm oluşumlar, bütün canlılar ve biz tesadüfen mi oluştuk, yoksa bilinçle ve kudretle oluşturulmuş bir tasarımın ürünleri miyiz? islarniyetin, Hıristiyanlığın ve Yahudiliğin teolojileri gerçekten de Evrim Teorisi`nin reddedilmesini gerektiriyor mu? Bunlar ve bunlar gibi daha pek çok soruya bu kitapta cevap veriliyor.

Farklı disiplinler arasında çalışmalar yapılması gerektiği, farklı alanların bilgisinin birleştirilmesinin verimli sonuçlar doğuracağı sıkça dile getirilir ama bu dileği yerine getiren çalışma sayısı gerçekten de çok azdır. Söz konusu olan Evrim Teorisi ve onun bilimsel, felsefî ve teolojik açıdan ele alınması ise, bu sorun iyice kendini gösterir. Bu kitapta bu sorunlu konu, farklı disiplinler açısından bilimsel ciddiyet ve felsefî derinlikle ele alınıyor ve biyolojiyle ilgilenenler kadar felsefe ve teolojiyle ilgilenenlerin de sorularına cevap veriliyor


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 472

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 499

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.09.2018

Objektif bakmayanların nefretini alacak kitap

Caner Bey,bu kitabında yine objektif bakmış ve farklı kutupları karşısına alıp bilgisiyle birlikte onların nefretini kazanmıştır,objektif bir bakış açısıyla bakıldığında,beyefendinin demek istedikleri çok net algılanıyor,tebrik ederim.

03.06.2015

alakaya...

istanbul yayinevinin din-bilim dizisi kitaplarindan biri
..din ve bilim kelimeleri asla biraraya gelemeyecek iki kelimedir.boyle bir kategori yaratan yayinevini yuzumde genis bir tebessumle tebrik ediyorum...

09.03.2015

Gereksiz bir kitap bilimsellikten uzak

Din propagandası yaparak bilime saldıran bir kitap,malesef yararsız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.