Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

(Tanıtım Bülteninden)


 


İnsan olarak adlandırılan çok bilinmeyenli denklem, yaratılış itibarı ile toplumsal bir varlık (homo socius-homo societus)’tır. Yani diğer insanlara karşı doğası itibariyle bir ilgi duyar ve öteki insanlarla bir arada olma eğilimi taşır. Bu ilginin neticesi olarak insan, öncelikle yakın toplumsal çevresindeki bireylerle, akabinde de uzak çevresindeki bireylerle ilişkiler geliştirir. İnsan bireyi, bu ilişkilerin niteliğini-içeriğini, bu ilişkilere yön veren kuralları zamanla, toplum içinde yaşayarak öğrenir. Bu öğrenme sürecine “sosyalizasyon” ya da “toplumsallaşma-toplumsallaştırma süreci” denir.


Toplumun ve kültürün devam, sağlıklı işleyen bir sosyalizasyon süreci ile ve tabi ki de sağlıklı işleyen bir eğitim sistemi ile gerçekleştirilebilir. İfadeyle evrensel ve milli mirasın sonsuza kadar yaşatılması, eğitim ile mümkün olur.

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.