3,5/5 - 4 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 336

Dil : Türkçe

Var? Varoluş Üzerine Bir Dedektiflik Hikayesi"Yılın En İyi Kitabı" Seçkisi The New York Tımes - The Phılosophers Magazıne - Slate - Braın PıckıngsZehi ... Tamamını gör
23,33 TL
33,33 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Var? Varoluş Üzerine Bir Dedektiflik Hikayesi

"Yılın En İyi Kitabı" Seçkisi
The New York Tımes - The Phılosophers Magazıne - Slate - Braın Pıckıngs

Zehir mi zehir bir kozmik hafiyeyle birlikte kadim dünyadan günümüze varoluş muammasının izini sürmeye ne dersiniz?

İnsanlığın karşı karşıya kaldığı gizemlerin en derini varoluş gizemidir. Evren neden var?, Neden bizler bu evrenin bir parçasıyız? Neden Hiçbir Şey olmayacağına Bir Şey var?

Bu gizem Platon'dan, Sartre'a, Heidegger ve Wittgenstein'e büyük düşünürlerin zihnini meşgul etmiş, onları büyülemiştir. Bugünse sadece Tanrı hipotezinin gerçek bir çözüm sunabileceğini kabul eden dini inanç sahipleriyle Stephen Hawking ve Richard Dawkins gibi bu soruları ancak bilimin açıklayabileceğinde ısrar eden ateistler arasında hararetli bir tartışmanın konusudur.

Dünya Neden Var?'da zeki olduğu kadar nüktedan da olan Kozmik hafiyemiz, aralarında Nobel Ödülü sahibi fizikçilerden Platoncu felsefecilere ya da kuantum meselesine kafa yormuş edebiyatçılara kadar bu gizemin anahtarını elinde tutan bir dizi olağan şüpheliyi sorguya çekiyor.

Jim Holt, Stephen Hawking'in bir zamanlar sorduğu ama yanıtlayamadığı soruyla bizi başbaşa bırakıyor: "Evren neden bütün can sıkıcılığıyla var olmaya devam ediyor?"
Ron Rozenbaum, Slate

"Jim Holt'un kitabı adeta çağdaş filozofların resmi geçidi.."
Freeman Dyson, New York Review of Books

"Varoluş üzerine düşünmenin, bu kitabı okumaktan daha eğlenceli yolunu hayal edemiyorum. "
Sarah Bakewell, New York Times Book Review


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 525

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Aylak Kitap

 

Puanlamalar

%50
%0
%25
%25
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.01.2017

Son derece kötü bir kitap

Felsefe ile gerçekten ilgilenen kişilerin bulaşmaması gereken bir kitap.

19.11.2015

mutlaka okunmalı

evrenin oluşumu ile ilgili hem bilimsel hem felsefi hem de dini görüşlerin tamamını tarafsız bir şekilde ve bir roman akıcılığında anlatmış. bunu anlamakta zorlananlar zaten gidip mitoloji okusunlar çünkü bilimsel konuların bundan daha kolay anlatılmasını beklemesinler. mecburen okurken düşünecek anlamaya çalışacak ve sindirmek için çaba harcayacaksın. bunun başka yolu yok.

29.01.2015

zorlayıcı

kitabı bir kaç kez okursam ancak sindirebilirim, hevesle okuyabiilmek için bu konularla ciddi bir şekilde ilgileniyor olmalısınız.