19,8 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Dostlar Sokağı Kitap Açıklaması

 

Farklılıklar dostluğa engel olabilir mi? Dostlukların farklılıklarla sınırlandırılamayacak kadar güçlü bağları olur! Dostlar Sokağı, Frank Maria Reifenberg tarafından kaleme alınan harika bir dostluk kitabı. Eser 3 yaş üzerindeki çocukları; arkadaşlık, farklılıklar, topluluk olma ve iş bölümü kavramlarıyla buluşturuyor. Beş odalı ve bahçeli bir evde uyum içinde yaşayan dört arkadaş; Kanguru, Bukalemun, Tembel Hayvan ve Ceylan boş olan bir oda için ev arkadaşı arıyor. Peki, başvuran her aday o harika odada kalacak kadar uygun olabilir mi? Ya hepsi uygunsa buna bir çözüm bulmak mümkün mü? Esprili ve eğlenceli anlatımı ve rengârenk resimleriyle ilgi çeken eserde çocukları başka neler bekliyor, biraz daha yakından inceleyelim.

 

"Dostlar Sokağı" adlı kitap, çocukların gelişim sürecine nasıl katkı sağlar?

Topluluk içinde dostça yaşamanın yolu herkesi kendine has özellikleriyle kabullenmekten geçiyor. Frank Maria Reifenberg'ün kaleme aldığı Dostlar Sokağı'nda 10 numaradaki bahçeli evin birbirinden renkli sakinleri ve bir tane de boş odası bulunuyor. Kanguru, Ceylan, Bukalemun ve Tembel Hayvan için boş odalarında bir filin mi, karıncanın mı yoksa ineğin mi yaşayacağına karar vermek kolay olmuyor. Herkesin bir eve ihtiyacı var ve beşinci oda boş kalmayacak kadar güzel görünüyor. Renkli resimlerle dolu kitabın ilk sayfası ev sakinlerini tanıtarak başlıyor ve çocuklardan onları bulmaları isteniyor. Hikâyenin içine minik okurlarını da dâhil eden eğlenceli eser miniklere hoşgörüyü, dostluğu, güçlü ve zayıf yönleri, herkesin farklı özellikleri olduğunu ve herkesin birbirine fayda sağladığı bir alan olabileceğini düşündürüyor. Anlaşılması kolay bir anlatıma sahip eserin detaylı ve esprili çizimleri çocukların hayal gücünü destekliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Gençlik ve çocuk kitapları yazarı ve konuşmacı Frank Maria Reifenberg'ün kaleme aldığı Dostlar Sokağı, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlarından çıkar. Okul öncesi etiketiyle piyasaya sürülen eser, orijinal dili olan Almancadan Türkçeye Duygu Bolut tarafından çevrilir. Eserin ilgi çeken resimlerini, çocukluğundan beri hayvan resimleri çizmeyi çok seven ve "Her şey bir kalemle başladı!" diyen İllüstratör Katja Jäger tarafından yapılır. 28 sayfadan oluşan eser tek cümle ile şöyle özetlenebilir: Farklı olsanız da birlikte uyum içinde yaşayabilirsiniz!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dostluk Sokağı adlı kitap ailenizin beğenisini kazandıysa aynı yayınevine ait ve doğa aracılığıyla hayatı anlatan Küçük Meşe Palamudu: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri 2, Küçük Yağmur Damlası: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri 4 ve Küçük Kar Tanesi: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri 1 eserlerini de inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.