18,0 TL
Standart Teslimat : 05 Aralık - 08 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Küçük Meşe Palamudu: Doğanın Eşsiz Hikayeleri-2 Kitap Açıklaması

 

Çocuklara doğanın içinden bir hikâye... Küçük bir meşe palamudunun nasıl kocaman bir ağaca dönüştüğünün hikâyesi. Doğadaki sonsuz döngüye tanıklık edip bundan heyecanlanacak çocuklarınız için eşsiz bir öykü. Şiirsel anlatımı ile çocukları içine çekecek Küçük Meşe Palamudu, çizimleri ile onların hemen ilgisini çekiyor. İncelemeyi ve öğrenmeyi seven çocukların hem okurken hem sizin sesinizden dinlerken çok etkileneceği Küçük Meşe Palamudu: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri-2 kitabı kitaplığınızın en değerlilerinden olacak.

 

“Küçük Meşe Palamudu: Doğanın Eşsiz Hikayeleri–2” adlı kitabı neden okumalısınız?

Küçük Meşe Palamudu, özellikle doğada vakit geçiren ve doğanın hikâyelerini merak eden çocuklar için çok keyifli bir çocuk kitabı. 4 yaşından itibaren çocuğunuza okuyabileceğiniz bu kitap, zamanı geldiğinde çocuğunuz kendi kendine okumaktan keyif alacağı bir eser. Melanie Joyce’un şiirsel anlatımını içeren kitap, Anıl Ceren Altunkanat’ın Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları için hazırladığı çevirisiyle çocuklarla buluşuyor. Doğanın kaçınılmaz döngüsünü anlatan 24 sayfalık Küçük Meşe Palamudu’nun hikâyesi, ağacın tepesinde başlıyor. Orada gördüklerini eğlenceli bir dille anlatan palamut, daha sonra ağaçtan düşüyor. Bu sefer de karşısına çıkan hayvanlara meşe ağacı olmak için nasıl filizlendiğini anlatıyor. Sonrasında çocuklara mevsimlerin nasıl değiştiğini ve kendisinin nasıl büyüdüğünü hikâyenin içinde veriyor. Çocukların merakla dinleyeceği hikâye, 4 yaşından itibaren tüm çocukların ilgisini çekiyor. 4 yaş öncesi çocuklar ise sizin anlatımınızı dinleyerek ya da güzel çizimleri inceleyerek küçük palamudun hikâyesini öğrenebiliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Çocuklar, hayattaki değişimleri anlamakta bazen güçlük çekebilir. Değişimden çok hoşlanmayan ve alışkanlıklarını değiştirmek istemeyen çocuklara doğadan örnekler vermek faydalı olur. Bazen küçücük bir değişimin zamanla ve sabırla nasıl da mucizevi sonuçları olduğunu görmek, onların kendilerini iyi hissetmesini sağlar. Doğanın öğretilerinden biri de sabırla beklemek. Sabırla bekleyemeyen çocuklara, sabretmenin kıymetini yine doğadan örneklerle öğretebilir; hatta onlarla birlikte doğanın mucizelerini günden güne gözlemleyebilirsiniz. Küçük Meşe Palamudu: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri-2 kitabı, bu yolda atacağınız en güzel adımlardan biri olur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Küçük Meşe Palamudu'nun hikâyesini seven çocuklar, serinin diğer kitaplarını da çok beğenecekler. Küçük bir kar tanesinin yere düştükten sonra başına gelenleri Küçük Kar Tanesi: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri-1, bir ayı yavrusunun ilk yılını Küçük Ayı-Doğanın Eşsiz Hikâyeleri 3, küçük bir yağmur damlasının hikâyesini Küçük Yağmur Damlası: Doğanın Eşsiz Hikâyeleri 4, toprağa ekilen bir tohumun öyküsünü Küçük Ayçiçeği-Doğanın Eşsiz Hikâyeleri adlı eserlerden dinleyebilir; son olarak yumurtadan çıkan kuşun başına gelenlere Küçük Kuş-Doğanın Eşsiz Hikâyeleri kitabında tanıklık edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.05.2022

Tavsiye ederim

Doğada ki varoluşu kısa ,öz ve net olarak anlatmış çocuklar süreci böylelikle öğrendi çok sevdikleri kitaplardan biri.resimleri ise çok güzel  konuya tam uyum sağlamış.

10.05.2022

Harika

Çocuklarınızın kitaplığında olması gereken bir kitap, serinin hepsi harika.

06.08.2021

tavsiye ederim

2,5 yaşında oğlum severek dinliyor.Resimler güzel, hikaye öğretici ve naif.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.