4/5 - 94 Kişi Yorum Yap
3,6 TL
6,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 09 Nisan
Standart Teslimat : 11 - 13 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

İlk kez 1915'te "Die Weissen Blaetter" adlı aylık dergide yayımlanan Dönüşüm, Kafka'nın en uzun ve en tanınmış öyküsüdür ve yayımlanmasının üzerinden nerdeyse bir asır geçmesine rağmen hâlâ tüm dünyada en çok okunan kitaplar arasındadır.

17 Ekim 1912'de Felice Bauer'e gönderdiği mektupta Kafka Amerika romanı üzerinde çalıştığını, ilerleyemediğini görünce sıkıldığını ve yataktan kalkamaz hale geldiğini, bu nedenle bir öykü yazarak ara vermek istediğini yazar. Dönüşüm işte böyle ortaya çıkar.

Kumaş pazarlamacısı olan Gregor Samsa'nın uykusundan kocaman bir böceğe dönüşerek uyanmasıyla başlayan Dönüşüm, giderek gerçeklikle kurmacanın sınırlarını zorlayan müthiş bir anlatıma dönüşür.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%59,8
%26,1
%5,4
%4,3
%4,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.03.2020

özgür müsün değil mi?

kesinlikle herkesin okuması gereken bir kitap. çevremizdeki insanların istedikleri doğrultuda yaşarken önemli bir şahısken kendi istediklerimiz doğrultusunda yaşarken başkaları için önemsiz olabileceğimiz ancak özgür olduğumuzu ve bunun önemini vurguluyor.

22.01.2020

Kendin için ne'sin; başkaları için ne?

Herkesin okumasını tavsiye ederim..

03.11.2019

Yabancılaşma

Gregor Samsa bir sabah böceğe dönüşmüş bir şekilde yatakta yatarken buluyor kendini. Bu dönüşümü kabullenemiyor ama ailesi kısa bir şaşkınlıktan sonra onun artık bir böcek olduğunu kabulleniyor. İplerin kopması burada başlıyor.İnsanlıktan çıkmış olmanın ailesi ve patronu için sanıldığı kadar büyük ve önemsenen bir problem olmaması yabancılaşma olarak görülüyor. Böcek olmakla alışageldiği şeylerden koparak yepyeni bir konuma giren Gregor Samsa, o güne kadar sürdürdüğü yaşama da, çevresindekilere de, bambaşka bir gözle bakmasını sağlıyor. Aslıda alışılagelmiş olan görmezden gelinen yabancılaşmanın dev uçurumlara neden olduğunu gözler önüne seriliyor.Keşfedilmesi gereken satır araları daha oldukça fazla. Kafka'nın kendi hayatından izler taşıdığı malum olan ve kendinden sonra birçok yazara ilham olan hikaye okudukça kendinizi, ailenizi, insan ilişkilerini sorgulatacak.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız